Festival tanečních filmů

Světozor uvede dokument o slavném choreografovi Václavu Kunešovi

Cesta Václava Kuneše od tanečních počátků přes hvězdnou zahraniční kariéru až k pomyslnému „tanečnímu důchodu“ – tak by se dal shrnout dokument 420PEOPLE k 42+PEOPLE, jehož premiéru uvede v rámci Festivalu tanečních filmů 12. května kino Světozor.

České taneční filmy pod newyorským nebem

Pražský Festival tanečních filmů, zaměřený na dance for camera filmy, připravil přehlídku českých tanečních filmů „na míru“ prostorám Českého centra New York.

Na Festivalu tanečních filmů 2021 bodovali i čeští umělci

Festival tanečních filmů 2021 se konal již posedmé na obvyklých místech v sálech kina Světozor. Tentokrát měl zvlášť příznivou pozici, protože jako bienále navazuje zdánlivě bezproblémově na předchozí ročník 2019.

Festival tanečních filmů 2021 zveřejňuje program

Program plný tanečních filmů z celého světa. 7. ročník Festivalu tanečních filmů, který proběhne od 3. do 5. června 2021 nabízí desítky tzv. dance for camera filmů, unikátní zpracování baletu Romeo a Julie...

Festival tanečních filmů 2021 nabídne i open air projekce

Bienále Festivalu tanečních filmů se bude letos konat po sedmé. Festivalové přípravy jsou v plném proudu, ale jestli diváci zasednou do filmových sedaček v termínu 3. – 5. června 2021 rozhodne epidemiologická situace.

Premiéra tanečních filmů Dark Horse a Roselyne

Pandemický rok se stal příležitostí vdechnout filmový život dvěma výjimečným choreografickým počinům české taneční scény, a festival tanečních filmů se ocitl v roli producenta tohoto počinu. 

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE