Akrobaté Losers Cirque Company uvedou pokračování Miniatur

Divadlo BRAVO! a Losers Cirque Company zařazují formát krátkých novocirkusových představení do pravidelného programu. Miniatury 2.0 proběhnou 14. února 2022. Navazují na prosincovou premiéru pásma krátkých novocirkusových představení performerů Losers Cirque Company a jejich kolegů a přátel Alžběty Tiché a Aleše Hrdličky.

MINIATURY 1.0. Foto Jana Lábrová Rabenhauptová.

MINIATURY 1.0. Foto Jana Lábrová Rabenhauptová.

„Zájem diváků o Miniatury byl obrovský a na mnohé z nich vstupenky ani nezbyly, což je prostě za dané situace v kultuře velký úspěch, zvlášť pro naše malé divadlo na periferii, které si svoji reputaci stále buduje,” říká principál souboru Petr Horníček. „Miniatury jsou jedinečná příležitost pro performery ukázat, kam se posunuli, jaké nové triky umí, na čem pracují a jaká témata jsou pro ně aktuální. Divákům se zase naskytne příležitost vidět kousky, které jinde vidět nemohou. Pro obě strany je to výjimečné setkání,” dodává.

Únorové pokračování speciálního formátu s pořadovým číslem 2 otevře půlhodinové vystoupení Kláry Hajdinové, osobní zpověď nadané akrobatky, kterou sama tituluje jako „Pohádku pro dospělé o začarovaném kruhu”. Oním kruhem je v tomto případě nekonečný a mnohdy vysilující boj s úzkostmi, panickými stavy a depresemi. Niternou reflexi stále aktuálnějšího tématu přednese prostřednictvím závěsného kruhu a úchvatných akrobatických triků ve vzduchu.

Nebudou chybět ani členové souboru Losers Cirque Company, tentokrát dostanou prostor „nováčci”, kterým se přezdívá Baby Losers, a diváci si je mohou pamatovat z představení Konkurz. Večer otevře vystoupení dvojice ve složení Adam Rameš a Sára Stoulilová vystupující pod názvem Duo Areté. Představí tanečně-akrobatické vystoupení inspirované dynamikou vztahů mezi mužem a ženou.

Martina Illichová z řad „velkých” Losers představí originální triky na pomezí závěsné akrobacie a moderní gymnastiky, které si sama vymyslela, doplnila hudbou a vytvořila z nich poetické představení. Během večera uvidí diváci ještě několik ukázek performerů AirGym Art Company inspirovaných jejich novým představením Hotel Laputa.

Dvojice ve složení Tomáš Pintér a Bára Bartoňová odvypráví příběh o lásce a o skálopevné důvěře, která je základním předpokladem pro jakýkoliv fungující vztah, tím spíš pro vztah mezi akrobaty provádějícími dechberoucí triky vysoko nad zemí. Duo se v průběhu večera představí ještě jedenkrát, obohacené o tanečníka a choreografa Tomáše Pražáka, a předvede Harness Dance, atraktivní energický tanec, při kterém se budou díky speciálním popruhům popírat zákony gravitace. Tomáš Pražák a Michaela Kadlčíková představí také akrobaticko-taneční vystoupení In  yourself na téma uvědomování si vlastní rozpolcenosti, ovládání mysli a mocenské působení.

Druhými Miniaturami diváky provede herec, moderátor a profesionální vypravěč Justin Svoboda.

Zdroj: Piaristi

Témata článku

Miniatury

Losers Cirque Company

Divadlo BRAVO!

Nový cirkus

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: