Balet Národního divadla Brno se chystá na The Grange Festival

Balet Národního divadla Brno se v červnu chystá na zahraniční zájezd do Velké Británie. Hlavní soubor vystoupí 6. června na festivalu The Grange v hrabství Hampshire. Prezentovat se bude komponovaným večerem, který se bude skládat z několika vystoupení jak klasického, tak neoklasického baletu. Juniorský soubor NdB 2 se zase představí na festivalu The Next Generation pořádaném Královským baletem v Londýně. 

4 ELEMENTS - Gnawa (c) Ctibor Bachratý

4 ELEMENTS - Gnawa (c) Ctibor Bachratý

Festivalu Grange v Hampshire, který je vyhlášenou destinací pro operní, jazzová, taneční a divadelní představení světové úrovně. Festival Grange se nachází v kopcovité krajině anglického venkova, v hrabství Hampshire. Každoročně tu vystupují ti nejlepší umělci a interpreti z celého světa, pro Balet Národního divadla Brno je proto obrovskou poctou, že byl organizátory osloven. „Po letech snah prosadit se na tomto území se snad blíží průlom pro balet NdB. Vystoupení na prestižním festivalu Grange je, doufejme, začátkem našeho působení ve Velké Británii. Velký dík patří uměleckému řediteli festivalu Michaelu Chanceovi za to, že nám svým pozváním projevil důvěru,“ dodává umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský.

Soubor baletu Národního divadla Brno vystoupí na festivalu Grange s komponovaným večerem, který se bude skládat z několika vystoupení jak klasického, tak neoklasického baletu.

V klasické části nabídne Balet NdB pas de deux z baletů Swan LakeKorzár, Romeo a Julie nebo Don Quijote v tradiční choreografii Mariuse Petipy. Mário Radačovský představí původní choreografii Hidden Face, speciálně vytvořenou pro aktuální večer a další své choreografie – Together na hudbu Franze Schuberta a hravou a dynamickou miniaturu Rossini 1, na předehru opery Gioachina Rossiniho La Cenerentola. Významnou částí programu bude podmanivý balet Nacha Duata Gnawa, který si na hudbu obsahující španělské a severoafrické zvuky podmaňuje diváky svojí univerzální pohybovou silou a smyslnou elegancí, spojující spiritualitu s organickým rytmem Středomoří.

Juniorský soubor vystoupí na festivalu The Next Generation v Londýně

Juniorský soubor bude prezentovat Národní divadlo Brno o týden později přímo v Londýně. Ve dnech 11. a 12. června se představí na prknech Linbury Theatre v rámci festivalu The Next Generation pořádaný Královským baletem. Na festivalu juniorských souborů se spolu s NdB 2 představí i juniorský soubor Norského národního baletu, Královská baletní škola, BundesJugendBallet (juniorský soubor Baletu v Mnichově) a mnoho dalších. Jedná se tak o první celosouborové hostování NdB 2 v Londýně, a to se složeným programem z choreografií Symfonie č. 7 Allegretto / Pampúšik / Distant Instant.

Bližší informace k The Grange Festivalu zde.

Bližší informace k festivalu The Next Generation zde.

Zdroj: divadlo.cz, Michaela Paučo

Témata článku

Velká Británie

Balet Národního divadla Brno

Tanec

The Grange FestivalThe Next Generation

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: