Ballet Hommes Fatals vystoupí v sobotu v Divadle na Vinohradech

Ballet Hommes Fatals

Ballet Hommes Fatals

Soubor Ballet Hommes Fatals uvede stejnojmenné představení v pražském Divadle na Vinohradech 8. června 2019. Jedná se o soubor baletních umělců, ve kterém virtuózní ženské role klasického baletního repertoáru tančí muži. Hlavními choreografy programu jsou Benjamin Husson, Guido Sarno a Mathias Deneux.

„Tento soubor jsme založili, protože se žádný podobný žánr v České republice nevyskytoval. Premiéra i další reprízy byly úspěšné, diváci byli nadšeni, měli jsme z toho velkou radost. Na závěr divadelní sezony přichází představení v novém kabátě. Labutí jezero zatančí premiérově Giovanni Rotolo jako Odetta. Také jsme vyšperkovali některé kusy ze známých baletů, aby měly zajímavější pointu a diváci se více pobavili,“ Mathias Denneux.

Během komponovaného večera se představí sólisté souboru Karel Audy, Veaceslav Burlac, Giovanni Rotolo, Guido Sarno, Mathias Deneux, Jiří Waňka, Domenico di Cristo, Benjamin Husson, Roger Cuadrado a Federico Ievoli. Soubor obsahuje jen pánské obsazení, devět baletek a jednoho tanečníka.

Repertoár tvoří nejznámější scény z baletů v nové podobě, jako jsou např. Labutí jezero, Šípková Růženka, Giselle, Diana a Akteon, Romeo a Julie nebo baletní miniatura Umírající labuť. „Balkonovou scénu z Romea a Julie neuvedeme v klasické podobě, jak jsou diváci zvyklí, vytváříme zcela novou choreografii, příběh bude trochu sarkastický s překvapivým vyústěním stejně jako naše Labutí jezero. I další známé variace předvedeme divákům v nečekané a originální podobě. Vybrané scény jsou vtipně vytvořené, jak po choreografické, tak herecké stránce,“ doplňuje choreograf a tanečník Benjamin Husson.

Zdroj: Ballet Hommes Fatals

Témata článku

Balet

Ballet Hommes Fatals

Divadlo na Vinohradech

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: