DEKKADANCERS a prostor ARCHA+ vyhlašují open call na performery a performerky ve věku 18–26 let pro projekt DEKKA KICK-OFF

DEKKADANCERS ve spolupráci s ARCHA+ spouští experimentální projekt a sérii kurzů DEKKA KICK-OFF, jejichž cílem je vytvoření tanečního představení. Účastníci získají profesionální zkušenosti a praxi v oboru tance a divadla.

DEKKADANCERS a prostor ARCHA+ vyhlašují open call na performery a performerky ve věku 18–26 let pro projekt DEKKA KICK-OFF

DEKKADANCERS a prostor ARCHA+ vyhlašují open call na performery a performerky ve věku 18–26 let pro projekt DEKKA KICK-OFF

DEKKADANCERS v roli konzultantů předají své zkušenosti z různých oblastí, které fungují v synergii při vzniku nového představení. Lekce budou zaměřeny nejen na tvorbu choreografie jako takové (ačkoli to bude hlavním středobodem kurzu), ale také na světelný design a fotografické práce, spolupráci se skladatelem či nastínění marketingové strategie při propagaci tanečního představení. V půlce kurzu (prosinec 2024) bude veřejnosti prezentován tzv. Work-in-progress s následnou diskuzí s veřejností. Celý KICK-OFF bude zakončen celovečerním představením pro veřejnost s dvěma reprízami (únor 2025). 

Autoři projektu hledají 10 performerů a performerek ve věku 18–26 let, kteří milují tanec, choreografii, hudbu, režii, dramaturgii, divadlo a umění jako takové. Chtějí si vyzkoušet tvorbu nového tanečního představení od výběru tématu, po zkoušení až premiéru, mají možnost se zúčastnit ideálně všech pondělních termínů workshopů a zkoušek, prvního uvedení work in progress, premiéry i reprízy inscenace, které se budou konat v ARŠE+.

Na oplátku nabízí spolupráci s profesionálními tanečníky*icemi, choreografy*kami, režiséry*kami, dramaturgy*němi a dalšími osobnostmi z různých divadelních disciplín (světelný*á designer*ka, skladatel*ka, fotograf*ka, produkce atd.) pod vedením uměleckých šéfů DEKKADANCERS. Obecné i praktické zkušenosti spojené s tvorbou a celkovým vznikem nového tanečního představení. Prostor a technické zázemí ARCHY+ ke zkouškám a k prezentaci své práce, kde je možné svobodně se projevit, experimentovat a diskutovat o tvorbě jako takové.

Vybraní účastníci a účastnice budou vedeni*y k vytvoření celovečerního tanečního představení od počátku tématu, po zkoušení až premiéru. Pod lektory z DEKKADANCERS si vyberou téma, sepíšou scénář, vymyslí scénografickou výpravu a vytvoří choreografii.  Budou navíc vedeni*y k systematickému vystavení celkové komunikační strategie vůči veřejnosti.

Vedoucí projektu: Štěpán Pechar

Hlavní konzultant: Patrik Čermák (dozor a konzultace s uchazeči při každé zkoušce)

Světelný design: Lukáš Brinda 

Vizuální spolupráce: Pavel Hejný

Termín konání: říjen–únor, jedou týdně, každé pondělí 

Čas: 19:00–20:30 

Cena: 0 Kč 

 

Harmonogram:

23. 5. 2024                 Vyhlášení 1. kola open callu 

12. 6. 2024                 Deadline pro přihlášky do 1. kola 

17. 6. 2024                 Vyhlášení výsledků 1. kola open callu 

22. 6. 2024                 Celodenní konkurz v ARŠE+ (2. kolo open callu) 

30. 6. 2024                 Vyhlášení výsledků 2. kola open callu 

7. 10. 2024                 Spuštění projektu DEKKA KICK–OFF
                                   (1x týdně, každé pondělí v době od 19.00–20.30) 

Prosinec 2024            Work in Progress na malém sále ARCHY+

(bude se jednat o 1. výstup, cca 15–20 min. ukázka + následná diskuze s feedbackem od veřejnosti)

Únor 2025                  Premiéra

(cca 40-50 min představení s následnou diskuzí) 

 

Požadované materiály k přihlášce do open callu:

video (max. 3 min. showcase tanečních dovedností, ukázky z výstupů, improvizace či cokoli uchazeč*ka uzná za vhodný materiál)

motivační dopis (nebo představovací video do 1 min.)

stručné CV / portfolio

PŘIHLÁŠKA ZDE

PODROBNÝ HARMONOGRAM ZKOUŠEK A PŘEDSTAVENÍ ZDE

VÍCE O DEKKADANCERS A O ARŠE+ ZDE

Kontakt pro další dotazy: tereza@dekkadancers.net

Zdroj: DEKKADANCERS

Témata článku

DEKKA KICK-OFF

Dekkadancers

ARCHA+

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: