Dekkadancers opět zatančí na podporu Lékařů bez hranic

Dekkadancers opět zatančí na podporu Lékařů bez hranic

Dekkadancers opět zatančí na podporu Lékařů bez hranic

Soubor Dekkadancers za podpory Jatek78 uvádí již druhý komponovaný charitativní večer na podporu organizace Lékaři bez hranic. Organizace, která dodává humanitární pomoc do oblastí postižených válkou, nemocemi či živelnými pohromami. Ačkoli se jedná o vážné téma, večer bude probíhat v intencích nadhledu a humoru. Tanečníci ze "zlaté kapličky" zvolili opět tematický program, který nešetří ironií a sarkasmem. Představení Bez hranic s heslem Společně s humorem pro dobro věci!  se uskuteční 28. dubna 2018 na Jatkách78.

V rámci představení bude k vidění i herecký výstup a čtení Jiřího Lábuse a přednáška zdravotní sestry Jitky Kosíkové, která vystoupí za Lékaře bez hranic. „Lidé z Lékařů bez hranic jsou výjimeční. Představení jsme uspořádali poprvé vloni a letos v této spolupráci s divadlem Jatka78 pokračujeme. Jednoduše věříme, že to má smysl. Chtěli bychom, aby se diváci prostřednictvím představení seznámili s prací Lékařů bez hranic,“ říká leader skupiny Marek Svobodník.
Večer zahájí duet Křehký vrch Štěpána Pechara a Ondřeje Vinkláta, ve kterém tančí oba jmenovaní tanečníci z Národního divadla. Na programu bude i taneční groteska Deka pod dekou v choreografii Viktora Konvalinky a Tomáše Rychetského, kterou ztvární tanečníci z Národního divadla a členové souboru Dekkadancers Tereza Kučerová, Jaroslava Janečková, Lenka Hrabovská, Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar, Matěj Šust a Tomáš Kopecký.
V poslední části večera s názvem Jakstohoven uvidí diváci na jevišti Michaela Jacksona a sedm národností na startu běžeckého závodu. Pohybovou grotesku v choreografii Viktora Konvalinky a Tomáše Rychetského zatančí Mathias Deneux, Tomáš Kopecký, Jarka Janečková, Marek Svobodník, Jakub Rašek, Ondřej Vinklát, Matěj Šust a Štěpán Pechar.

Zdroj: Dekkadancers

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: