Divadlo Ponec uvede v listopadu tři premiéry

Všudypřítomný spěch, hledání rovnováhy ve společenském systému a koncept hranic jako někdy vtipná, jindy více alarmující výpověď o stavu naší doby ve třech listopadových premiérách. Ve dvou premiérách PONEC dává prostor autorům z mladé nadějné generace, Inbetween je česko – slovenský projekt. Celý program najdete na www.divadloponec.cz.

Divadlo Ponec uvede v listopadu tři premiéry

Divadlo Ponec uvede v listopadu tři premiéry

S dovolením!

Nikdo nemá čas na nic čekat. Občas se sice zastavíme, ale všudypřítomný stres a spěch nás nutí běžet dál. Inscence jako zrcadlo odrážející jednu z tváří dnešní doby s lehkostí a humorem je dílem sdružení Spolk. Představení vyhrálo 2. místo v soutěži Tanečních aktualit Divoká karta 2020. Premiéra proběhla 6. listopadu.

 

Inbetween

,,Jsme propojenější víc než kdykoli dřív, měníme se na masu, která se snaží najít rovnováhu. Taháme a tlačíme." Představení inspirované aktuálními společenskými změnami a našimi reakcemi na ně. Koncept z dílny tří autorek: Soni Ferienčíkové, Márie Júdové a Alexandry Timpau je inspirovaný interaktivní architekturou. Čtyři tanečníci tak pracují s materiálem, který se vznáší nad nimi. Poprvé bude inscenace uvedena 19. listopadu.

 

Spára:průniky

Ocitli jsme se tam, kde po doteku zůstává jen prázdná stopa. Realita a sen se smísily dohromady. Už nerozeznáváme hranici našich těl od okolního prostoru. Něco se muselo stát. S námi, se světem, se mnou. Představení nechává nahlédnout do témat současné generace dvacátníků. Vzniklo v rámci projektu Nezřízeni, jehož koncepci vytvořil tandem uskupení Pulsar - Honza Malík a Tereza Krčálová. Choreografka Barbora Ptáčková je letošní absolventkou Konzervatoře Duncan centre v Praze. Premiéra se uskuteční 29. listopadu

Zdroj: Tanec Praha z.ú.

Témata článku

Alexandra TimpauBarbora PtáčkováHonza MalíkInbetweenMária JúdováS dovolením!Soňa FerienčíkováSpára:průnikyTereza Krčálová

PulsarSPOLK

Divadlo Ponec

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: