Dora Hoštová představí v PONCI svůj Progres

Progres. Foto Renata Prokopová.

Progres. Foto Renata Prokopová.

PONEC – divadlo pro tanec uvádí 5. března 2019 premiéru inscenace Dory Hoštové nesoucí název Progres, která je pokračováním projektu Proces. Progres je druhým dílem plánované trilogie, v níž chce umělkyně bořit mýty o procesu tvorby. Autorkou hudby je opět Johana Ožvold (roz. Švarcová).

 „Zdálo se nám, že téma, které jsme otevřeli v Procesu, zdaleka není vyčerpané a možná stojí zato ho ještě trochu potrápit,“ vysvětluje Dora Hoštová a dodává: „V Progresu navazujeme na stejný princip jako v Procesu, tentokrát však do hry přibyli ještě dva performeři (mim a cirkusák). To samo o sobě vedlo k nápadu, že jsme projekt rozšířili ještě o další divadelní žánry. Nedotýkáme se nyní jen tance, ale divadla obecně.“ Hoštové, která je známá svými dynamickými interpretačními kvalitami, opět sekunduje tanečník Jan Čvrtník a nově mim Tomsa Legierski a francouzský cirkusák Valentine Verdure.

Nová PR manažerka divadla PONEC Ivana Poláčková dodává: „Přípravy probíhají velmi intenzivně, každý z umělců se dotýká v představení toho, s čím se do té doby profesionálně nepotkal, a učí se poprat s něčím novým, ať už je to tanečník, mim nebo cirkusák. Ve výsledku vzniká svižné taneční dílo, které se pohybuje na pomezí divadelních žánrů.“

Jako choreografka na sebe Hoštová upoutala pozornost sólovými choreografiemi: dílo Arkánum bylo nominováno na Cenu SAZKY v roce 2007, o rok později získala za stejnou choreografii cenu diváků a cenu za nejlepší taneční výkon na Mezinárodní choreografické soutěži Masdanza na Kanárských ostrovech. S choreografií Na Bidýlku získala 1. místo v choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové. Další její autorská představení Tore a Proces se hrála po celém světě. V současnosti spolupracuje mimo jiné se souborem VOSTO5 (představení Dechovka), Cirkem La Putyka (HIT) a divadlem Minor (Záhada hlavolamu).

Zdroj: Tanec Praha z.ú.


Fotogalerie

Progres. Foto Renata Prokopová.

Progres. Foto Renata Prokopová.

Témata článku

Dora HoštováProgres

Divadlo Ponec

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: