Farma v jeskyni představí v Centru současného umění DOX nový projekt

Farma v jeskyni představí v Centru současného umění DOX nový projekt

Farma v jeskyni představí v Centru současného umění DOX nový projekt

Mezinárodní divadelní soubor Farma v jeskyni připravuje premiéru nového projektu nazvaného Odtržení. Premiéra se uskuteční 23. ledna 2016 v Centru současného umění DOX v Praze. Nová scénická kompozice vyrůstá ze zkoumání japonského fenoménu hikikomori (označení pro extrémní sociální izolaci) a kombinuje akci, video, text, výtvarnou instalaci a živou hudbu. Autorem režie i choreografie je Viliam Dočolomanský. V projektu účinkují Minh Hieu Nguyen, Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Anna Gromanová, Monika Částková a Petr Uvira.
Členové Farmy v jeskyni se setkávali a inspirovali mladými lidmi z Tokia, Česka a Skandinávie, kteří žijí uprostřed města v izolaci svého pokoje. Jedná se zpravidla o hypersenzitivni jedince, kteří se nedokážou vrátit do zaměstnání nebo do školy, přestože chtějí. „Nejsou schopni žít ve společnosti a ,obstát‘ v systému. Tento jev, označovaný jako hikikomori (z japonštiny ,odtrhnuvší se‘), byl poprvé rozpoznán v Japonsku, ale objevuje se čím dál víc v různých zemích celého světa a dosud ho odborníci nedokážou úplně vysvětlit. Někdy se o něm hovoří jako o ‚nemoci současné společnosti‘. Scénická kompozice Odtržení vyrůstá ze zkoumání tohoto fenoménu. Pohybuje se na hranici mezi instalací, dokumentárním a fyzickým divadlem. Kombinuje akci, video a text s živou hudbou,“ dodávají tvůrci.
Multimediální představení Odtržení navazuje na stejnojmennou uměleckou instalaci, která je součástí aktuální výstavy Skvělý nový svět v Centru DOX. Inscenace vznikla v koprodukci souboru Farma v jeskyni, Centra současného umění DOX a Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015.

Zdroj: Farma v jeskyni

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: