Festival ARENA přiveze náročnou akrobatickou show od Cirque Pardi! i stěnu smrti, téměř zaniklou motocyklovou atrakci

Šestý ročník festivalu ARENA Divadla bratří Formanů se uskuteční od 17. června do 1. července 2023 na pražské smíchovské náplavce a v nedalekém ERPET Centru Smíchov. Hned v úvodu nabídnou francouzští Cirque Pardi! akrobatické představení s těžkou technikou Rouge Nord, které zaujme celý prostor ERPET Centra. Následovat bude jejich Low Cost Paradise. Poprvé se v Praze představí novinka v režii Matěje Formana, jazzová operka pro děti O ztracené vodě. Premiérová bude i Ponorka souboru My kluci, co spolu chodíme vytvořená přímo pro loď Tajemství. V programu je také jedna ryze světská záležitost a jedno z posledních představení na světě vůbec: Motocyklová stěna smrti Le Mur De La Mort. Nechybí koncerty, víkendové dětské dílny či kulinářský zážitek v podobě speciálního kamionu s francouzskou kuchyní. Vstup do areálu festivalu je zdarma.

Festival ARENA přiveze náročnou akrobatickou show od Cirque Pardi! i stěnu smrti, téměř zaniklou motocyklovou atrakci

Festival ARENA přiveze náročnou akrobatickou show od Cirque Pardi! i stěnu smrti, téměř zaniklou motocyklovou atrakci

Festival ARENA Divadla bratří Formanů zaplní od soboty 17. června až do soboty 1. července prostor smíchovské náplavky v Praze, u které zakotví také nově zrekonstruovaná loď Tajemství. Letos výjimečně se kvůli rekonstrukci části Hořejšího nábřeží zároveň přesune část festivalu na plochu sportovního ERPET Centra Smíchov vzdáleného pouze několik minut chůze od náplavky.

 „Nový prostor nám umožnil přivézt větší produkci. Kromě představení „Low Cost Paradise“ od Cirque Pardi! vezeme i jejich velké venkovní představení „Rouge Nord“. Akrobatická show zaujímající zhruba třetinu fotbalového hřiště je pro stovky lidí a vyžaduje náročnou produkci a velkou techniku. Kvůli tomu bude k vidění pouze první dva dny festivalu,“ vysvětluje Petr Forman, umělecký ředitel festivalu ARENA.

Jako každý rok dává festival příležitost mladým umělcům a souborům. Na lodi Tajemství bude mít premiéru strukturovaná improvizace Ponorka souboru My kluci, co spolu chodíme. Poprvé se na lodi představí zcela nové představení Divadla bratří Formanů pro děti od trumpetistky a skladatelky Štěpánky Balcarové v režii Matěje Formana O ztracené vodě. Nebude chybět oblíbené výpravné divadelní představení Aladin a diváci se mohou těšit i na autorské představení studentů DAMU Jumbo o jedné z prvních světových zvířecích celebrit. 

„Letos jsme se zcela vědomě rozkročili kousek ven z našeho klasického teritoria. Jednou nohou stojíme ve světě divadla a poezie a druhou ve světě světské zábavy. Vezeme totiž téměř zaniklou motocyklovou stěnu smrti (Le Mur de la Mort) z Francie. Jde o svéráznou a osobitou partu lidí pocházející z rockového, kočovného a cirkusového prostředí a zároveň je to jedna z posledních skupin, co takovou show provozuje. Zkrátka výjimečná atrakce svého druhu,“ dodává Petr Forman.

S představeními českých a zahraničních souborů, hudebními koncerty a dalšími aktivitami si návštěvníci festivalu mohou užít krásné výhledy na Prahu spolu s dobrým jídlem a pitím. Součástí festivalu je na míru vyrobená speciální mobilní francouzská kuchyně umístěná v návěsu kamionu, kde bude vařit francouzský šéfkuchař s pomocníky. Kuchyň poslouží nejen pro zhruba padesátku účinkujících, ale i pro návštěvníky festivalu, kteří si zde mohou zakoupit občerstvení: francouzské recepty z lokálních surovin. Stejně jako každý rok je vstup do areálu festivalu zdarma.

„Zdravotní dozor pro návštěvníky festivalu ARENA zajišťujeme už od jeho počátků. Také letos přeji všem, aby si představení užili a vychutnali si jedinečnou festivalovou atmosféru,“ říká Aziz Jahić, marketingový ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Zdroj: My kluci, co spolu chodíme

Témata článku

Cirque Pardi!Divadlo Bratří FormanůMy kluci co spolu chodíme

Praha

Tanec

Festival Arena

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: