Festival Tanecvalmez nabídne polský soubor i české DekkaDancers

Festival Tanecvalmez nabídne polský soubor i české DekkaDancers

Festival Tanecvalmez nabídne polský soubor i české DekkaDancers

Desátý ročník festivalu Tanecvalmez nabídne vystoupení polského souboru Witamina T a české DekkaDancers. Vystoupení se uskuteční letos v dubnu ve Valašském Meziříčí (22. dubna) a sousední Zašové (29. dubna).

Skupina Witamina T zatančí Speed Dates Show„Snažíme se navštěvovat co nejvíce festivalů, abychom měli široké možnosti výběru. V Poznani nás zaujala choreografie Speed Dates Show, která pojí tanec s divadlem a reaguje na velmi aktuální téma – konzumní společnost. Věřím, že zaujme diváky všech věkových skupin,“ uvedla ředitelka festivalu Milada Borovičková. Vystoupení polského souboru podle jejích slov s humorem a nadsázkou tematizuje uspěchaný životní styl, přehlcenou kulturu či virtuální realitu.
DekkaDancers zavítají na festival po šesti letech. „Večer zahájí choreografií Černý mraky nepláčou, která je inspirována potlačovanými pocity a myšlenkami, jež se skrývají v lidském nitru. Odlehčenější tón má Dekka pod dekou, za níž získali autoři Viktor Konvalinka a Tomáš Rychetský roku 2012 Cenu za humor v choreografii. Následovat bude proslulé číslo Jakstohoven, které ukazuje, co vše se může stát během sprinterského závodu,“ uvedla mluvčí festivalu Bára Sobotková.
Stejně jako loni naváže na dubnová vystoupení říjnové představení v Městském divadle Zlín, jméno vystupujícího souboru však zatím pořadatelé neprozradili. „K festivalu neodmyslitelně patří doprovodné akce včetně workshopů s profesionálními tanečníky účinkujícími na festivalu, které jsou určeny žákům místních tanečních škol,“ uvedla mluvčí. Loni festival nabídl premiéru představení The Roots francouzského choreografa Kadera Attoua.

Zdroj: Institut umění – Divadelní ústav

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: