Premiéra představení Taneční pocta ping-pongu v podání 420PEOPLE na festivalu TANECVALMEZ

Premiéra představení Taneční pocta ping-pongu v podání 420PEOPLE na festivalu TANECVALMEZ

Premiéra představení Taneční pocta ping-pongu v podání 420PEOPLE na festivalu TANECVALMEZ

Český taneční soubor 420PEOPLE nastudoval pod vedením Jo Strømgrena, uměleckého šéfa norské Jo Strømgren Kompani, jeho choreografii Taneční pocta ping-pongu. Premiéra této choreografie v podání 420PEOPLE se uskuteční v rámci 8. ročníku Mezinárodního festivalu soudobé taneční tvorby TANECVALMEZ, který se koná od 5. do 7. června 2015 ve Valašském Meziříčí. Taneční pocta ping-pongu je na programu v sobotu 6. června na nádvoří zámku Žerotínů, pod širým nebem. Na předcházející ročníky festivalu TANECVALMEZ 420PEOPLE přivezli choreografie Small Hour, B/olero, Neen-Ya, Wind-up a další.
Výkonná ředitelka 420PEOPLE Nataša Novotná vysvětluje: „Udržet soubor v kondici, kontextu a kontaktu s okolním světem, nejen tím tanečním, nám nastudování Taneční pocty Ping-pongu umožňuje v míře nejvyšší. O životě kolem tvorby a o spolupráci by měla vyprávět loutka, která je tentokráte hlavním aktérem našeho tanečního představení. V původní verzi ji pro Jo Strømgrena vyrobili v Oslu jeho čeští přátelé, loutkaři.“ Sami členové souboru Jo Strømgren Kompani na festivalu TANECVALMEZ v pátek 5. června uvedou choreografii Taneční pocta fotbalovému umění.
TANECVALMEZ se za osm let existence stal očekávanou a hojně navštěvovanou kulturní událostí. Lákavý je nejen festivalový program, letos poprvé třídenní, ale také možnost spojit zážitky ze setkání s uměním významných osobností tanečního světa s poznáváním četných krás Valašska. „Z tipů na aktivní vyžití ve Valašském Meziříčí a jeho blízkém okolí si vybere opravdu každý – milovníci idylické přírody, historie či adrenalinu, ale i cyklisté, turisté, golfisté, zvídavé děti i dospělí. Pozoruhodné je už samotné dějiště festivalu – nádvoří renesančního zámku Žerotínů založeného roku 1538. Nedaleko je empírový zámek Kinských, zámek a park v Lešné, Rožnov pod Radhoštěm s proslulým Valašským muzeem v přírodě, Štramberk a jeskyně Šipka, ve které byla nalezena část neandrtálské čelisti, nejoblíbenější beskydské turistické středisko Pustevny a mnohé další zajímavé cíle. Přímo ve Valašském Meziříčí je k dispozici skatepark, půjčovna koloběžek, krytý bazén a koupaliště,“ lákají na festival organizátoři.
420PEOPLE – taneční soubor, který na přelomu let 2007/2008 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs. Soubor 420PEOPLE je však zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény. Soubor se se těší podpoře Ministerstva kultury ČR a Hlavního města Prahy, od roku 2009 pak také významné podpoře Nadace BNP Paribas.

Zdroj: 2media

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: