Holektiv a Bratři v tricku se znovu potkávájí při lovecké hostině v režii Veroniky Poldauf Riedlbauchové

Úspěšná premiéra představení Lov se konala v roce 2018 v Praze v La Fabrice a mnoho naplánovaných repríz zastavil covid i těhotenství. Po téměř 6 letech se myslivecká romance plná ladných laní a myslivců, kterým jde s puškou víc žonglovat než střílet, vrací do společného repertoáru a už 25. října i do holešovické La Fabriky.

Zdroj: Linda Lomozová

Zdroj: Linda Lomozová

K osudovému setkání souboru Bratři v tricku a Holektiv došlo v květnu 2017 v prostoru La Fabrika v Holešovicích, kdy započala myšlenka společného projektu. Zdánlivě křehké ženy uskupení Holektiv – Andrea Vykysalá, Karolína Křížková a Eva Stará – s lehkostí provádějí akrobatické akce za použití jednoduchých gest a výrazových prostředků a kloubí fyzické divadlo, akrobacii a tanec s klaunérií.

Bratři v tricku – Adam Jarchovský a Václav Jelínek – v České republice ojedinělé žonglérské duo se specializuje na propojování technicky náročného žonglování s divadelním výrazem, založeným především na gagu a principech grotesky. Oběma souborům je vlastní mimořádný smysl pro humor, schopnost nadhledu a sebeironie.

Veškerý tento potenciál se snoubí v představení Lov, pohybujícím se na hranici mezi novým cirkusem, tancem a divadlem. Koncept a režii svěřily soubory do rukou režisérky Veroniky Poldauf Riedlbauchové a navázaly tak na předchozí úspěšnou spolupráci v představeních Plovárna a Funus souboru Bratři v tricku. Představení Lov souborů Bratři v tricku a Holektiv se koná 25. října v kulturním centru v pražských Holešovicích La Fabrika.

Zdroj: Linda Lomozová, ArtProm s.r.o.

Témata článku

Bratři v trickuHolektiv

La Fabrika

Praha

MultižánrovéNový cirkusTanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: