Jediná repríza Choreografického ateliéru Ndb bude dnes k vidění v Redutě

Choreografický ateliér NdB 2018/2019.

Choreografický ateliér NdB 2018/2019.

Osmý ročník tvůrčího projektu tanečníků Baletu NdB měl včera svou premiéru a dnes 6. dubna 2019 proběhne v divadle Reduta jediná repríza. „Choreografické ateliéry nebo chcete-li choreografické dílny, workshopy, nejsou v tanečním světě ničím novým. Primárním účelem těchto dílen je tedy podchycení mladých choreografických talentů uvnitř souboru. Vždyť péče o budoucnost oboru je úzce propojena s kvalitní tvorbou, a nejen s interpretací,“ dodávají zástupci Baletu NdB.

Na novém ročníku choreografického ateliéru se tvorbou budou podílet nejen debutanti, to znamená ti, kteří si vyzkouší své schopnosti poprvé, ale i zkušenější tvůrci, kteří již mají své první choreografie za sebou. Řada tvůrců choreografií z minulých ročníků bude pokračovat v práci také v letošním roce.

7 autorů / 7 choreografií

Martin Svobodník: Adagio maestoso
Konfliktu v rovině filosoficko-umělecké individuálního vnímání času jako obecně platné konstanty ve vztahu k umění jako takovému, se věnuje dílo R.S.B. (vedené předsedou prof. Doc. Martinem Svobodníkem) a zasazuje jej do současnosti, roviny vnímatelné divákem jako Adagio Maestoso součást večera Ateliér 2019.

Kristýna Kmentová: Music
Hudba k nám mluví. Když se zaposloucháme, cítíme pohyb mysli i těla.  A tanec je způsob, jak tuto mluvu/hudbu vizualizovat…

Nelka Lazović: Na lusknutí
Tanečnice je vždy vedena a řízena přísnými pravidly svého povolání. V okamžiku, kdy se ocitá bez těchto pravidel, je ztracená. A co dál?

Barbora Bielková: Duality
Dualita mysli a těla je termín, který označuje jednu z filosofických teorií, podle které jsou mysl a tělo dva odlišné a oddělitelné celky.

Carolina Isach: #itgirls
Lights and Shadows of the #itgirls in 21. century.

Luděk Mrkos: A co potom…???
a) Smutný, autobiografický příběh o konci kariéry jednoho, kdysi slavného tanečníka… NE
b) Dramatický, komplikovaný příběh milostného trojúhelníku, na pozadí světových událostí, jež zcela zásadně ovlivňují naše každodenní bytí: napadení přístavu Lü-šun-kchou, objevení galaxie NGC 147, rozbití Ceny Thálie Honzy Fouska, vyhubení ptáka Dodo… NE
c) Jednoduchý příběh baletních mrtvol… ANO

Uladzimir Ivanou: Irreconcilable

Zdroj: Národní divadlo Brno

Témata článku

Barbora BielkováCarolina IsachKristýna KmentováLuděk MrkosMartin SvobodníkNelka LazovicUladzimir Ivanou

Balet ND Brno

Divadlo Reduta

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: