Louskáček, vánoční sen v prosinci v Divadle na Vinohradech

Louskáček, vánoční sen v prosinci v Divadle na Vinohradech

Louskáček, vánoční sen v prosinci v Divadle na Vinohradech

Obnovená premiéra klasického baletu Louskáček, vánoční sen se uskuteční v neděli 1. prosince 2019 v Divadle na Vinohradech. Titulní roli Klárky a Prince zatančí sólisté Baletu Národního divadla - Sophie Benoit a Giovanni Rotolo . Další představení proběhnou 8., 15. a 22. prosince vždy odpoledne a večer. Poslední uvedení v této sezoně se uskuteční 5. ledna 2020.

Postavu strýčka Drosselmeyera, průvodce dějem baletu, ztvární sólista Viktor Svidró. V dalších rolích se představí tanečníci Tanečního centra Praha – konzervatoře, Pražského komorního baletu a studenti mezinárodní baletní školy First International Ballet School. „Jedná se o ojedinělý edukativní projekt. Choreografie je tanečníkům šitá na míru. Letos se chystá generační výměna, děti mi odrůstají, a tak připravuji kompletně nové obsazení včetně hlavních hrdinů,“ uvádí Veronika Iblová, choreografka a režisérka představení.

Balet bude uveden celkem v deseti představeních. Obnovená premiéra se koná 1. prosince od 15 hodin v pražském Divadle na Vinohradech. Představení pořádá agentura Czech Jazz Art, která formou vstupenek podpoří neziskovou organizaci Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Praze, která pomáhá sociálně slabým rodinám a provozuje také azyl pro matky s dětmi.

Výpravný balet Louskáček, vánoční sen je inspirován dílem romantického spisovatele E. T. A. Hoffmanna (v originále Louskáček a Myší král). Baletní libreto A. Volkova inspirovalo slavného skladatele P. I. Čajkovského. V baletu jsou vylíčeny události kouzelné štědrovečerní noci, během které putuje Klára se svým ochráncem princem Louskáčkem do jeho pohádkové říše a zase zpět ke své rodině.

Veronika Iblová vytvořila vánoční představení pro celou rodinu. „Publikum jistě zaujmou výborné výkony sólistů a dalších tanečníků, kteří tančí s velkým nasazením a chutí. Jedná se o projekt, na kterém se potkávají takřka tři generace. Těm nejmladším je pět let a ti nejstarší jsou opravdu zkušení profesionálové,“ doplňuje Veronika Iblová, ředitelka školy First Internationleal Ballet School.

First International Ballet School
První mezinárodní baletní škola v České republice vznikla v roce 2010. Zaměřuje se na výchovu dětí a mladých umělců a nabízí vzdělání na nejvyšší úrovni v oblasti klasického baletu s prvky moderního tance. Výuka je vedena výhradně v anglickém jazyce.

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku

First International Ballet SchoolLouskáčekPražský komorní baletTaneční centrum PrahaVeronika Iblová

Divadlo na Vinohradech

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

květen 2020

Po Út St Čt So Ne
27 28 29
30
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: