Mime Fest v Poličce bude letos jen s českými a slovenskými umělci

Devátý ročník festivalu pantomimy Mime Fest v Poličce na Svitavsku bude letos kvůli koronaviru bez širší mezinárodní účasti. Zaměří se od 16. do 19. září 2020 na českou a slovenskou uměleckou tvorbu, uvedla za organizátory Petra Jílková. „Omezení cestování, které postihlo prakticky celý svět, postavilo organizátory před náročný úkol, aby letošní Mime Fest neztratil nic ze své pověsti a vysoké úrovně," řekla Jílková. Česká a slovenská edice nabídne klasickou pantomimu, fyzické divadlo, loutková, žonglérská nebo novocirkusová představení. I letos mají účastníci na výběr hned z několika tvůrčích dílen.

Mime Fest v Poličce bude letos jen s českými a slovenskými umělci

Mime Fest v Poličce bude letos jen s českými a slovenskými umělci

Na festival přijede Lenka Vagnerová, přední osobnost tanečního divadla v Česku. V Poličce uvede své nové představení Panoptikum. Kruté prostředí kdysi populárních obludárií ztvárňuje jako mysticky dekadentní a vizuálně bláznivou show.

Na Mime Festu se také představí dvě novocirkusové skupiny, Losers Cirque Company a Cirk La Putyka. Loseři přivezou novinku Mimjové, ve které jednu z hlavních rolí hraje Vanda Hybnerová.

„Je to dobrodružný příběh inspirující se oblíbenými animovanými filmy o asijských bojových uměních. Putyka uvede taktéž nejnovější představení Kaleidoscope, pestrou mozaiku šílených skoků na teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsnou akrobacii i lety na trampolíně," uvedla Jílková.

V programu Mime Festu najdou diváci několik one man show. Pavol Seriš nabídne bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Klaun Vojta Švejda se promění v Iluzionistu, který vyrobí velké divadlo, od opery přes western a balet až k hororu. A žonglér Filip Zahradnický se zaměří na téma přitažlivosti a pomíjivosti bohatství ve všech jeho podobách a významech.

„Nebudou chybět ani představení pro mateřské a základní školy. Pobaví je slovenské Divadlo Odivo s hravým loutkovým představením Divočiny a také biologicko-experimentální groteska Rajče a okurka," řekla Jílková.

K tomu festival nabízí tři workshopy. Jeden povede český mim a dramaturg festivalu Radim Vizváry, je lektorem pantomimického herectví, Filip Hajduk zájemce zasvětí do tajů fyzické komedie a akrobati z Losers Cirque Company nabídnou základy nového cirkusu.

Zdroj: www.divadlo.cz

Témata článku

Filip HajdukFilip ZahradnickýPavol SerišRadim VizváryVojta Švejda

Cirk La PutykaLenka Vagnerová & CompanyLosers Cirque Company

Nonverbální divadlo

MIME FEST

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: