Moravské divadlo Olomouc chystá v příští sezoně balety Don Quijote a Othello

Moravské divadlo Olomouc chystá v příští sezoně balety Don Quijote a Othello

Moravské divadlo Olomouc chystá v příští sezoně balety Don Quijote a Othello

Nová sezona v Moravském divadle Olomouc přinese celkem dvě baletní premiéry. V listopadu to bude Don Quijote na hudbu Ludwiga Minkuse v nastudování Hany Vláčilové, v dubnu pak Othello Roberta Balogha s hudbou Alexeje Davidoviče Mačavarianiho. Přednostní prodloužení stávajícího předplatného na další sezonu probíhá od 11. dubna do 11. května, pro nové předplatitele od 16. května.
„Není úplně jednoduché udržet tu správnou hranici mezi atraktivitou her a jejich diváckou náročností, mezi žánrem odpočinkovým a zábavným na straně jedné a dramatikou společenské a umělecké zodpovědnosti na straně druhé. Avšak snažíme se ze všech sil hledat a nacházet vyváženost v naší nabídce a stálá přízeň diváků je snad dokladem toho, že se nám dílo daří,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela.
Umělecký šéf baletu Moravského divadla Olomouc, režisér a choreograf Robert Balogh se po inscenacích Macbeth a Romeo a Julie znovu vrátí k dílu Williama Shakespeara. Tentokrát si vybral příběh Othella. „Pro inscenaci Shakespearovy tragédie jsem zvolil hudbu gruzínského skladatele Alexeje Mačavarianiho. V titulní roli se představí sólista našeho souboru Damani Campbell Williams,“ uvedl Balogh. Druhou baletní premiérou příští sezony bude Minkusův Don Quijote. „Do svého repertoáru mohou tento obtížný titul zařadit jen ty nejlepší soubory. Choreografii vytvoří náš milý host, bývalá primabalerína pražského Národního divadla Hana Vláčilová, která se zhostí i režie“ upozornil Balogh. V obou chystaných inscenacích doprovodí tanečníky orchestr Moravského divadla Olomouc.
Kromě novinkových inscenací mohou návštěvníci divadla zhlédnout v příští sezoně také reprízy titulů sezon předchozích, jako jsou balety Labutí jezero, Spící krasavice a další. Moravské divadlo Olomouc ani v nadcházející sezoně nebude zdražovat vstupné, nezdražuje tedy ani předplatné. Stávající předplatitelé mohou abonmá na další sezonu přednostně prodloužit od 11. dubna do 11. května, noví předplatitelé mohou přijít do pokladny Moravského divadla Olomouc od 16. května. „K novému předplatnému obdržíte jako dárek navíc dárkový poukaz na dvě volné vstupenky na představení z produkce našeho divadla dle vlastního výběru. Neváhejte, dárkové poukazy jsou připraveny pro prvních sto čerstvých abonentů včetně našich dětských předplatitelů,“ vzkázala vedoucí obchodního oddělení Jitka Jahodová. Podrobnější informace včetně katalogu a ceníku předplatného najdete na webových stránkách divadla www.mdol.cz.

Zdroj: Moravské divadlo Olomouc

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: