Premiéra inscenace Piece of Pleasure v divadle Ponec

Soubor Tantehorse obnažuje palčivé otázky současnosti skrze specifickou tělesnost počítající s riskem a odevzdáním se. Pro diváka s otevřenou myslí a imaginací tak jejich představení představují silný zážitek. A nejinak tomu bude 22. května při premiéře novinky Piece of Pleasure v Ponci – divadle pro tanec. Generační výpověď o stavu bytí, kde krize jako status quo nehledá řešení ani překonání, je inspirována postaktivismem myslitele Baya Akomolafa, ex-buddhistickou mniškou Kairou Jewel Lingo a obrazy umělecké dvojice Muntean a Rosenblum.

Zkouška inscenace Piece of Pleasure. Foto: Jakub Urban

Zkouška inscenace Piece of Pleasure. Foto: Jakub Urban

Jak bychom identifikovali krizi, kdyby měla lidskou podobu? Jak by vypadala, přemýšlela, komunikovala? Společně se sedmi performery obnažujeme její tělesnost, noříme se hluboko do ran svědčících o našich naplněných životech. Oddáváme se prožitku. Setkáváme se tváří v tvář s krizí v uzavřené místnosti, vyčkáváme, hrajeme si, nikde nemusíme za hodinu být. Objímáme se. Spíme spolu, nad ránem kouříme. Setrváváme, jsme, odevzdáváme se zjizvenému tělu v naději, že se “něco” stane. Praktikujeme víru v ono “něco”, stejně jako víru, že i “nic” může být výsledkem. 

Autorkami konceptu a choreografie jsou Miřenka Čechová a Markéta Vacovská, které inscenaci Piece of Pleasure také režírovaly. Spolutvůrci jsou sami performeři: Aneta Bočková, Tereza Holubová, Kateřina Jabůrková, Daniela Kolková, Andrej Lyga, Eduard Adam Orszulik a Vi Tranová. „K dramaturgické spolupráci jsme přizvali italského choreografa, dramaturga a inspirátora Mirka Guida, který má za sebou úspěšnou kariéru v Cullberg Ballet, Dansens Hus Stockholm, Work Space Brussels, PACT Zollverein, Summer Studios Rosasad,“ doplňují k aktuální novince Miřenka Čechová a Markéta Vacovská a upřesňují, co diváky na Piece of Pleasure čeká: „Sedm mladých performerů zabývajících se možnostmi alternativní existence v současném světě, živá hudba Vi Huyen Tran, monstrózní obrazy plné nedosažitelného potěšení, posvěcené rány, které uctíváme.“

Zdroj: Divadlo Ponec

Témata článku

Markéta VacovskáMiřenka Čechová

Divadlo Ponec

Praha

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: