Lekce povede tým profesionálních umělců vyškolených v rámci mezinárodního projektu Dance Well Cécile Da Costa, Barbora Látalová, Hana Polanská, Markéta Vacovská a Roman Zotov Mikshin.
„Čerpat ze zkušeností italských a dalších zahraničních expertů je pro naše umělce velmi cenné, do školení se zapojila i členka týmu Tance Praha, umělecká ředitelka divadla Ponec Markéta Perroud," uvedla Yvona Kreuzmannová, ředitelka Tance Praha.
„Pro projekt Dance Well jsou pilířem vztahy, interaktivita, objevování neznámého, je to taková pomalá revoluce. Dance Well sledujeme již od jeho počátků v roce 2013 a jsme rádi, že ho nyní můžeme rozvíjet i u nás. Lekce jsou jednou z jeho hlavních součástí a jsou otevřené všem zájemcům o budování komunity, jehož centrem je tanec pro lidi s Parkinsonovou chorobou," doplnila Markéta Perroud.
Mimo lekce v KC Vozovna, kde pořadatel Tanec Praha našel pro rozjezd projektu hlavní zázemí, se chystají také dvě speciální lekce v prostorách Galerie hlavního města Prahy v Městské knihovně a dalších muzejních prostorách, v plánu je i rozšíření lekcí do dalších prostor.
Neurodegenerativní Parkinsonovu nemoc způsobuje ztráta mozkových buněk, které produkují dopamin – látku, jež přenáší nervové impulzy. Nedostatek dopaminu způsobuje, že pacient postupně není schopen ovládat nebo kontrolovat svůj pohyb. Větší riziko výskytu Parkinsonovy choroby se objevuje u lidí nad 50 let. Zhruba u 15 procent pacientů se ale nemoc může objevit už před 40. rokem věku. Budoucí výskyt Parkinsonovy choroby nelze předpovědět. Dosud neexistují důkazy, které by vysvětlovaly výskyt tohoto onemocnění.
Zdroj: divadlo.cz, ČTK
Jana Bohutínská
Děkuji za moc pěkný text a rekapitulaci. Považuji za štěstí, že jsem mohla Děrevo a TNF v Praze zažít. Byla jsem…Odešla statečná Sibiřanka, Irina Andreeva