Tanec Praha zve na workshop The Common Body

Tanec Praha zve na dvouhodinový workshop The Common Body. Konat se bude 25. června od 10 hodin v pražském Studiu Krenovka.

Tanec Praha zve na workshop The Common Body

Tanec Praha zve na workshop The Common Body

Jak procházíme životem, získáváme návyky a sklony. Je možné je překonat? Znáte ty chvíle, kdy tančíte s někým, kdo vás neustále zvedá nebo přebírá roli toho, kdo vás podpírá? Zajímá vás, jaké to je být na druhé straně? Naše těla mají úžasnou schopnost učit se všem možnostem, pokud si dovolíme ocitnout se v jiné roli. Jak rychle můžeme přecházet mezi oběma rolemi? Samotné přecházení mezi rolemi je důležitou součástí tréninku, kdy cvičíme tělo i mysl rozpoznávat rozdíly a být připraveni vstoupit do obou z nich. Koncepty, kterým se intenzivní kurz bude věnovat, zahrnují: rozšíření ve vlastním těle a do prostoru, přesnou sílu, sílu imaginace, dráhu, ale i tzv. tensegritu a další. Studenti budou zkoumat, improvizovat, měnit si partnery a učit se zadaný materiál založený na „žádné hierarchii“.

The Common Body je laboratoř, kde účastníci mají možnost zkoumat a objevit širokou škálu fyzických akcí s vědomím artikulovaného těla pomocí kreativních cest při tanci s partnerem.

Olivia Court Mesa je izraelská choreografka a performerka původem z Chile. Tanci se začala věnovat v chilském souboru fyzického divadla Oscara del Bardo. V roce 1998 se přestěhovala do Německa a vystudovala současný tanec a pedagogiku na Hochschule für Musik und Tanz Köln. Po dokončení studií spolupracovala se soubory v Mexiku a Německu. Od roku 2010 žije v Izraeli, kde vystupovala v dílech místních tvůrců, např. dvojice Yossi Berg a Oded Graf. Několikrát obdržela ocenění izraelského Ministerstva kultury. Od roku 2006 se zaměřuje na vlastní tvorbu. Vyučuje kontaktní improvizaci a partneřinu a se svým tanečním i životním partnerem Yochaiem Gintonem založila pohybovou laboratoř The Common Body

Yochai Ginton je nezávislý tanečník/performer a učitel tance se sídlem v Izraeli. Jeho velká vášeň pro tanec ho během posledních 17 let přivedla k objevování různých pohybových a performativních jazyků. Studoval v Dance Workshop Gaaton a v Maslool - Professional Dance Program v Izraeli. Spolupracoval s různými choreografy, koncertoval a vystupoval po celém světě. Yochai vyučuje workshopy, intenzivní kurzy, na tanečních školách a dalších institucích po celém Izraeli i v zahraničí. Jeho učení propojuje performance a způsob, jakým se jako lidské bytosti zapojujeme do světa. Jak moc se může člověk vědomě a přitom překvapivě změnit a vyvíjet.

Workshop potrvá 2 hodiny a je určen pro zkušené tanečníky, profesionály a tanečníky kontaktní improvizace.

Zdroj: Tanec Praha

Témata článku

Olivia Court MesaTanec Praha

Studio Krenovka

Praha

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: