Marie Kobrlová

Marie Kobrlová absolvovala Rose Bruford College of Theatre & Performance v Londýně a Divadelní fakultu Akademie múzických uměnív Praze. Věnuje se fyzickému a nonverbálnímu herectví, autorské tvorbě, pedagogice a publicistice. Je členkou divadelní společnosti Teatr Novogo Fronta. Specializuje se na loutkové a alternativní druhy divadla např. objektové herectví a divadlo s maskou a bez masky. Mezi její zájmy patří závěsná akrobacie, objevování nové hudby a současný tanec. Díky jednoletému studiu fyzioterapie a následné práci v geriatrickém rehabilitačním středisku získala praxi v oblasti pohybové terapie. V současné době začala zkoumat nové psychoterapeutické metody v oblasti taneční terapie. Pracuje jako divadelní redaktorka pro ČRo Radio Wave. Její články vychází v časopisech A2larm, Taneční aktuality a Loutkář.


Texty autora

Hereafter – Metafory tvořené polystyrenem

Začátkem června představila Kateřina Szymanski v karlínském Studiu ALTA nové sólo Hereafter. Rozhodla se nevycházet z žádných ze svých rozpracovaných témat, ale prozkoumat specifickým způsobem daný prostor. 

Cirk biZ’arT – V hlavní roli smích

Novou divadelní sezonu přivítal holešovický Cross Club v estrádním stylu. Před futuristickým steam-punkovým klubem vystoupilo mezinárodně uznávané francouzské klaunské trio Cirk biZ’arT.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE