Prosincový on-line program Divadla Ponec

Divadlo Ponec nabídne před Vánoci internetové vysílání dvou nových pohybových inscenací i on-line lekce současného tance.

Mu—Tation.

Mu—Tation.

Francouzská scénografka, režisérka a choreografka Marie Gourdain sídlící v Česku uvede 14. prosince od 20:00 svůj nový projektu Mu—Tation. V anotaci praví: „Mu–tation přichází v době, kdy je myšlenka zásadní změny všudypřítomná: nadešel čas vyprávět nový příbeh lidstva a provést velkou metamorfózu. Změnit naše myšlení a hodnoty. Nekonečný cyklus se nezastaví, ale je na nás, jakým způsobem se ho chceme účastnit." Akce proběhne formou webináře na aplikaci Zoom pro omezený počet účastníků.

Britská choreografka a tanečnice českého původu Andrea Miltnerová představí 18. prosince od 20:00 choreografii Celestial Odyssey, kde se živá hudba prolíná s tanečními obrazy. Virtuózní cembalistka Monika Knoblochová, jako součást scény, osciluje mezi barokem a současnou hudbou. Tanečnice Markéta Jandová a choreografka/tanečnice Andrea Miltnerová nás spolu se světelným a zvukovým designem Jana Komárka pozvolna vtahují do svého specifického vesmíru mimo čas. Akce proběhne formou webináře na aplikaci Zoom pro omezený počet účastníků.

Každou středu od 19:00 navíc divadlo nabízí pravidelné lekce současného tance s vybranými lektory.
„Prostor domova je sice omezený, ale klíčem k otevření se může být vaše tělo. Objevte jeho potenciál na online lekcích Contemporary! Pojďte se rozehřát, protáhnout a naučit se pracovat s různými zajímavými pohybovými principy," slibují pořadatelé. Nadcházející lekce povedou: Sabina Bočková, Zdenka Brungot-Svíteková, Věra Ondrašíková 

Pro informace o registraci odkazy sledujte web a Facebook Divadla Ponec.

Témata článku

Andrea MiltnerováMarie Gourdainon-line tanec

Divadlo Ponec

MultižánrovéTanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: