Blíží se sedmatřicátý ročník festivalu Mezinárodní týdny tance

V letošním programu je velký Gala večer v Divadle na Vinohradech, happening tanečních konzervatoří nebo volně přístupná taneční show pod širým nebem. Dramaturgie Mezinárodních týdnů tance se zaměřuje především na mladé české umělce a umělecké projekty domácích i zahraničních konzervatoří a akademií. V branickém Domě tanečního umění Praha se bude v týdnu od 24. do 28. dubna konat také řada seminářů, videoprojekcí a besed pro studenty.

Inscenace Arytmie. Zdroj: Pražský komorní balet.

Inscenace Arytmie. Zdroj: Pražský komorní balet.

Festival odstartuje v neděli 23. dubna 2023 v 19 hodin v Divadle na Vinohradech velký Gala večer, v rámci něhož vystoupí významný maďarský choreograf Attila Egerházi, ředitel Royal Ballet Fehérvár, který se svým souborem představí choreografii Arytmie. Dalším zahraničním hostem bude americký taneční soubor UCSB Dance Company z Kalifornie. Domácí scénu zastoupí profesionální soubor Pražský komorní balet, který společně se studentským souborem Balet Praha Junior uvede fragment z choreografie nazvané Mirabell z pera již zmíněného Attily Egerháziho.

Ve čtvrtek 27. dubna 2023 od 19 hodin proběhne v Divadle ABC Happening tanečních konzervatoří –⁠ jedinečné představení, v němž se na jednom jevišti vystřídá hned sedm tanečních konzervatoří, pět českých a dvě slovenské. Diváci tak uvidí přehlídku toho nejlepšího, co české a slovenské taneční školství nabízí. Vedle pořadatele festivalu, konzervatoře Taneční centrum Praha, se v programu objeví také Konzervatoř Duncan Centre, Pražská taneční konzervatoř a SOŠ, Súkromné konzervatórium Košice, Tanečné konzervatorium Evy Jaczovej Bratislava, Taneční konzervatoř Brno a Taneční konzervatoř hl. m. Prahy. Jejich repertoár bude zahrnovat od klasického odkazu po současné taneční divadlo. To vše během jednoho večera v podání českých a slovenských studentů tance.

Celý festival vyvrcholí 29. dubna 2023, tedy ve stejný den, kdy se celosvětově slaví Mezinárodní den tance. Studenti Tanečního centra Praha ve 14:30 hodin zatančí volně přístupnou show pod širým nebem před obchodním centrem Arkády Pankrác.

Zdroj: Pražský komorní balet

Témata článku

Attila Egerházi

Balet Praha JuniorPražský komorní balet

Divadlo ABCDivadlo na Vinohradech

Praha

MultižánrovéTanec

Mezinárodní den tanceMezinárodní týdny tance

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: