Dekkadancers a tanečníci Jihočeského divadla uvedou Jižní spojku

Dekkadancers a tanečníci Jihočeského divadla uvedou Jižní spojku

Dekkadancers a tanečníci Jihočeského divadla uvedou Jižní spojku

Jižní spojka bude mít pražskou premiéru 28. května 2017 na Jatkách78. Skupina Dekkadancers složená převážně ze sólistů Baletu Národního divadla v Praze se pro tento večer spojí s Baletem Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.

Jižní spojka měla premiéru v březnu tohoto roku v Jihočeském divadle. V průběhu triptychu se tak na jednom jevišti vedle sebe představí soubor a sólisté Baletu Jihočeského divadla spolu s členy uskupení Dekkadancers. Sólista baletu Jihočeského divadla Zdeněk Mládek to okomentoval slovy: „Dřív než postaví dálnici, jsme se spojili s Prahou, alespoň kulturně."
„Každá choreografie zpracovává poutavě jiné téma. Komu lahodí neotřelý jevištní humor choreografa Viktora Konvalinky, ten si přijde stoprocentně na své. Mluvené slovo k choreografii Elixír namluvil herec Jiří Lábus, který dekkačům fandí a na představení bude v hledišti,“
dodává jeden z choreografů večera a lídrů Dekkadancers Marek Svobodník.
Na programu večera bude choreografie Ondřeje Vinkláta a Štěpána Pechara s názvem Přesně včas na hudbu Maxe Richtera a Franze Schuberta, volně pojednávající o naději a lásce, která je schopná překročit i smutek z odchodu bližního. Druhou částí večera bude Faunovo odpoledne Marka Svobodníka, které pro soubor vytvořil před dvěma lety. Minimalistická choreografie ve stylu futuretra zpracovává známé téma baletní partitury s podtitulem „i faunové mají své sny“.
Vrcholem večera bude poslední dílo choreografa Viktora Konvalinky s názvem Elixír. Na libreto scénáristy Štěpána Benyovszkého vznikl příběh o honbě za elixírem věčného života plný situačního humoru a gagů, jež jsou charakteristickým znakem pro tvůrce souboru.

Zdroj: Dekkadancers

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: