Výroční ceny Opery Plus získali Daria Klimentová, Marta Drastíková, Ondřej Vinklát a Jan Kodet

Internetový portál Opera Plus vyhlásil ve čtvrtek večer v pražské Státní opeře nejnovější držitele svých Výročních cen, a to v oboru balet a jiný tanečně dramatický žánr. Při čtenářském hlasování na stránkách portálu nakonec zabodoval ve všech třech kategoriích soubor Baletu Národního divadla v Praze. Ceny dnes večer převzali jeho sólista Ondřej Vinklát a demisólistka Marta Drastíková, cenu za nejlepší choreografii si odnesl baletní mistr a choreograf Jan Kodet. Hlasující přitom vybírali z bezmála pěti desítek tanečníků a choreografů. Zvláštní cenu šéfredaktora Opery Plus pak získala primabalerína Anglického národního baletu Daria Klimentová.
O vítězích rozhodli čtenáři Opery Plus svým hlasováním na základě nominací, sestavených předem oslovenými tanečními publicisty. Výběr favoritů se uskutečnil ve třech kategoriích – ženský taneční výkon, mužský taneční výkon a choreografie, a to v inscenacích, které byly k vidění na tuzemských scénách a v případě našich umělců také na zahraničních jevištích v loňském roce. Marta Drastíková cenu převzala za svoji Julii, její kolega, Ondřej Vinklát hned za dvě role – Romea z Prokofjevova baletu a Krabata z Čarodějova učně, a konečně Jan Kodet si ocenění odnesl za choreografii k této inscenaci. Primabalerína Anglického národního baletu Daria Klimentová získala mimořádnou Výroční cenu šéfredaktora portálu Opera Plus za svoji zcela výjimečnou taneční kariéru a reprezentaci českého baletu v zahraničí. Cenu převezme v průběhu svého Gala, které je ve Státní opeře ohlášeno na 15. května.
Svoje Výroční ceny předal internetový portál Opera Plus poprvé už loni na podzim v pražském Rudolfinu, a to v kategorii opera, kdy je získali Jana Šrejma Kačírková a Adam Plachetka. Pro balet a tanec byly letos vyhlášeny poprvé, do čtenářské ankety se přitom zapojilo více než šest a půl tisíce hlasujících. Zdroj: Opera Plus

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: