Lucie Kocourková

Lucie Kocourková

PhDr. Lucie Kocourková vystudovala na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy obory Žurnalistika (bakalářské studium) a Mediální studia (magisterské studium, rigorózní zkouška), dále studovala Taneční vědu na HAMU. Věnuje se psané a on-line žurnalistice, příležitostně reportážní fotografii, dále také práci PR.

2008: účast na Symposiu arts managementu pořádaném Institutem umění-Divadelním ústavem ve spolupráci s MKČR a Kennedyho centrem.

Jazyky:
AJ: Základní státní zkouška (2)
      Certificate in Advanced English (C)
NJ: Zentrale Mittelstufenprüfung (A-)

Spolupracovala jako externí redaktorka s nakladatelstvími Mladá fronta a Academia na přípravě několika publikací k tisku.

Publikovala v časopise Korene a dalších médiích (Epoch Times, Xantypa, Svět a divadlo), přispívá do bulletinu Národního divadla.

Od roku 2008 je externí tiskovou mluvčí/PR souboru Laterny magiky. V roce 2018 vydala knižní publikaci Laterna magika: Zlatá éra očima pamětníků k 60. výročí existence tohoto souboru.

Provozuje živnost v oboru PR a komunikace (Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení, IČO: 76492001). Spolupracovala jako PR asistent s agenturou AVE Production, dále práce např. pro Mezinárodní baletní soutěž, taneční soubor Hartig Ensemble aj.

Kromě redaktorské práce v Tanečních aktualitách, kde působila osm let, publikovala a vedla taneční sekci portálu Opera Plus.

 


Texty autora

Jubileum Jany Andrsové

Dnes slaví životní jubileum tanečnice, sólistka souboru Laterny magiky Jana Andrsová. Laterna magika se vždy prezentovala jako jednotná značka, v tom byla její síla, věhlas.

Eymen - smíření se smrtí

V nově otevřeném prostoru, který se nachází u areálu Výstaviště Holešovice a nese domácký název „Gauč ve Stromovce“, zdobí bílou letní střechu bezpočet závěsných truhlíků se zelení a všude kolem v mladé aleji hlučí život. 

Mexické masky na Tanci Praha

Když Yvonna Kreuzmannová po představení mexického tanečního souboru Foco alAire vyprávěla hostům, že tyto umělce pozvala proto, že jsou absolutně jiní než jakákoli další z letošních vybraných company, nezbylo než plně souhlasit. 

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

únor 2020

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE