Lucie Kocourková

Lucie Kocourková

PhDr. Lucie Kocourková vystudovala na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy obory Žurnalistika (bakalářské studium) a Mediální studia (magisterské studium, rigorózní zkouška), dále studovala Taneční vědu na HAMU. Věnuje se psané a on-line žurnalistice, příležitostně reportážní fotografii, dále také práci PR.

2008: účast na Symposiu arts managementu pořádaném Institutem umění-Divadelním ústavem ve spolupráci s MKČR a Kennedyho centrem.

Jazyky:
AJ: Základní státní zkouška (2)
      Certificate in Advanced English (C)
NJ: Zentrale Mittelstufenprüfung (A-)

Spolupracovala jako externí redaktorka s nakladatelstvími Mladá fronta a Academia na přípravě několika publikací k tisku.

Publikovala v časopise Korene a dalších médiích (Epoch Times, Xantypa, Svět a divadlo), přispívá do bulletinu Národního divadla.

Od roku 2008 je externí tiskovou mluvčí/PR souboru Laterny magiky. V roce 2018 vydala knižní publikaci Laterna magika: Zlatá éra očima pamětníků k 60. výročí existence tohoto souboru.

Provozuje živnost v oboru PR a komunikace (Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení, IČO: 76492001). Spolupracovala jako PR asistent s agenturou AVE Production, dále práce např. pro Mezinárodní baletní soutěž, taneční soubor Hartig Ensemble aj.

Kromě redaktorské práce v Tanečních aktualitách, kde působila osm let, publikovala a vedla taneční sekci portálu Opera Plus.

 


Texty autora

Studio Alta jako naše zrcadlo

Dveře holešovického útočiště pro současný tanec se už definitivně zavřely a nastalo „Velké stěhování“. Když jsme se na podzim z kuloárů dozvěděli o blížícím se konci areálu Studia Alta

Jubileum Jany Andrsové

Dnes slaví životní jubileum tanečnice, sólistka souboru Laterny magiky Jana Andrsová. Laterna magika se vždy prezentovala jako jednotná značka, v tom byla její síla, věhlas.

Eymen - smíření se smrtí

V nově otevřeném prostoru, který se nachází u areálu Výstaviště Holešovice a nese domácký název „Gauč ve Stromovce“, zdobí bílou letní střechu bezpočet závěsných truhlíků se zelení a všude kolem v mladé aleji hlučí život. 

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE