As Long As Holding Hands – Tereza Ondrová a Peter Šavel ruku v ruce

Tereza Ondrová a Peter Šavel, dvě výrazné osobnosti současné česko-slovenské taneční scény, představili v rámci festivalu Tanec Praha premiéru svého nového díla s názvem As Long As Holding Hands. Již se svým předchozím setkáním v Boys Who Like To Play With Dolls dokázali prorazit v rámci sítě Aerowaves a jejich symbióza na jevišti zanechala v divácích silnou stopu. Nyní se vydali zkoumat nejrůznější podoby lidských vztahů. 

As Long As Holding Hands. Foto: Vojta Brtnický.

As Long As Holding Hands. Foto: Vojta Brtnický.

Za zvuků barokní árie diváci proudí do hlediště, zatímco ústřední pár večera již modeluje pomalu se pohybující sousoší v zadním rohu scény. Mají zavřené oči a soustředěně se vciťují jeden do druhého. Když už jsou všechna místa zaplněna, on a ona ukončují toto entrée a poté, co se oba převlečou do černobílé kombinace kalhot, košil a jednoho saka, se jdou napřímo pozdravit s diváky a prozradit něco málo o sobě (dozvíme se mimo jiné, že Peter má hezčí nohy než Tereza). Pak už můžeme začít sledovat rozvíjení interakce mezi dlouhovlasým mužem a krátkovlasou ženou, nabízející mnoho neotřelých pohybových řešení, umocněných tím, že se odehrávají dlouhou dobu v tichu. Slyšíme pouze oddechování dvou individualit, které s přesností ovládají své tělo a v partnerské souhře neznají tabu. Jejich tanec je plný drobných nuancí, malých pohybů, které akcentují jejich partnerské snažení. Agrese střídá vtip, prudký běh střídá zastavení. Proplétající se postavy zalévá nachové světlo a za naše představy opravdu Tereza Ondrová s Peterem Šavelem neručí. A to ani když se po dlouhé minuty věnují něčemu mezi vášnivým líbáním a dýcháním z úst do úst.

As Long As Holding Hands. Foto: Vojta Brtnický.
Již v Boys se divákům dostalo i vokální nadílky obou performerů a nejinak je tomu i zde – v závěrečné části jsme svědky hlasité komunikace dvou fantastických zvířat, která se nakonec vrátí tam, odkud začínala. V zadním rohu scény si nás prohlížejí a už jen broukají. 

As Long As Holding Hands
je svébytným a expresivním setkáním dvou osobností, které na jevišti budují svůj romantický vztah, a je jen na nás, zda jim budeme držet palce.

Psáno z premiéry 21. června 2015, divadlo Ponec.

As Long As Holding Hands
Koncept, choreografie a tanec: Tereza Ondrová a Peter Šavel
Dramaturgie: Bram Smeyers
Pohybová spolupráce: Lucia Kašiarová
Supervize: Karolína Hejnová
Světelný design: Ints Plavnieks
Kostýmy: Mariana Novotná

VAŠE HODNOCENÍ

A jak byste představení hodnotili vy?

Hodnoceno 0x

Témata článku

Peter ŠavelTereza Ondrová

Divadlo Ponec

Tanec

Tanec Praha

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

leden 2021

Po Út St Čt So Ne
28 29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: