La Loba souboru Lenka Vagnerová & Company dnes online

Soubor Lenka Vagnerová & Company se rozhodl virtuálně zpřístupnit oceňovanou inscenaci La Loba s Andreou Opavskou a Janou Vébrovou. Choreografii vytvořila Lenka Vagnerová a hudbu složil Ivan Acher. La Loba bude k vidění online dnes 22. října 2020 do půlnoci. Lístky k zakoupení zde.

La Loba souboru Lenka Vagnerová & Company dnes online

La Loba souboru Lenka Vagnerová & Company dnes online

La Loba spojuje dva umělecké žánry a dvě jevištní osobnosti, a to tanečnici Andreu Opavskou a zpěvačku Jana Vébrovou. Vychází z jejich nespoutané energie, souhry a především síly projevu. Stěžejní složkou představení je hudba Ivana Achera vycházející v základu ze zvuku přírodních materií. Kosti, dřevo, struny a zvířecí kůže jsou elementární esencí pro vystavění rituálních nálad pojených naživo hlasem Jany Vébrové.

La Loba je inspirována příběhem, který si na různých místech Země předávají generace vypravěčů. Žena, která roky putuje krajinou a ze svých sbírek kostí skládá tvory, má schopnost bytosti na svět vracet, schovává a nosí v sobě život i smrt současně. Nikdo z nás však neví, jak náročná tato činnost pro ni samotnou může být a jestli její obnovitelná síla vydrží na věky. Pozoruje nás neustále, jsme krátkou etapou jejího života a možná se námi i docela dobře baví. Sama totiž reguluje podmínky své vlastní existence a možná se jí už nebude chtít vše dokola recyklovat.

Zdroj: Lenka Vagnerová & Company

Témata článku

Andrea OpavskáJana VébrováLa Lobaonline

Lenka Vagnerová & Company

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: