Duncan slaví 30 let a přivítá choreografa Simone Sandroniho

Jako vyvrcholení oslav 30 let od založení školy uvede Konzervatoř Duncan centre 11. listopadu 2022 v Divadle Ponec průřez nejnovější tvorbou studentů, dvě sóla absolventek Jitky Čechové a Terezy Krejčové a světovou premiéru díla choreografa Simone Sandroniho. Ten se tímto dílem vrací po dvanácti letech do České republiky. Za pozornost stojí také krátké taneční filmy studentů, které budou promítány před představením od 18 hodin. Samotné představení začne v 19 hodin.

Duncan slaví 30 let a přivítá choreografa Simone Sandroniho

Duncan slaví 30 let a přivítá choreografa Simone Sandroniho

Jak uvedl ředitel školy Petr Tyc: „Studentské práce nabízejí překvapivě silný zážitek z tance a zároveň výmluvný obraz o metodě výuky tvorby na konzervatoři.” Po studentech zatančí své originální dílo Frankie Teardrop Jitka Čechová, která s ním absolvovala v roce 2017. O rok později absolvovala Tereza Krejčová, která po čtyřech letech dalších tanečních studií v Linci obnovila své niterné sólo Nekrytě. Vzniklo ve spolupráci s pedagogem školy, kytaristou a skladatelem Václavem Chalupským.

Simone Sandroni, spoluzakladatel věhlasného souboru Ultima Vez, vytvořil se studenty KDC choreografii, kterou diváci uvidí ve světové premiéře. Jde o výjimečnou příležitost vidět nové dílo tohoto zkušeného, vysoce ceněného choreografa evropského formátu na pražské scéně. Simone Sandroni pracoval se studenty Konzervatoře Duncan centre už koncem 90. let a zanechal výraznou stopu nejen ve škole, ale i na české taneční scéně, když spolu s Lenkou Flory založil v Praze soubor Déjà Donné. Jejich inscenace byly uvedeny ve více než 30 zemích Evropy, Severní a Jižní Ameriky a Asie. Od roku 2015 pak Simone Sandroni sedm let vedl taneční soubor Stadttheater Bielefeld.

Za současné studenty svoji choreografickou tvorbu představí Lada Jasanská, Agáta Klímová, David Kodys, Eliška Čulíková, Petra Jelínková, Josefína Prachařová, Leontina Foltýnová, Tomáš Havlík a Emily Jane Steele. V choreografii Simone Sandroniho vystoupí 4. ročník KDC.

Zdroj: Konzervatoř Duncan centre

Témata článku

Jitka ČechováKonzervatoř Duncan CentreSimone SandroniTereza Krejčová

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: