Spitfire Company chystá na příští rok představení v Německu, Norsku, Francii a USA

Spitfire Company chystá na příští rok představení v Německu, Norsku, Francii a USA

Spitfire Company chystá na příští rok představení v Německu, Norsku, Francii a USA

V rámci prosincového barcelonského divadelního festivalu Salmon odehrál soubor Spitfire Company 81. reprízu představení Antiwords, variaci na známou Havlovu Audienci. I díky této barcelonské účasti se souboru podařilo domluvit několik spoluprací, které se uskuteční v roce 2016.
„Například v lednu budou moci němečtí diváci ve Staatstheater Darmstadt zhlédnout double-bill skládající se z Antiwords a One Step Before the Fall. Navazovat na něj bude norská událost čítající tři představení odehraná v jediný den. Po ostravském festivalu Dreams Factory, a norském festivalu Nonstopfestivalen se trilogie Člověk v mezní situaci představí v regionálním národním divadle Baerum Kulturhus. Následně skupina zakotví ve francouzském městě Bordeaux a odehraje dvě představení One Step Before the Fall. Současně v tomto období bude probíhat zkoušení projektu The Narrator, který bude mít premiéru 29. března 2016 v Paláci Akropolis. Představení zajišťuje a zaštiťuje Spitfire Company, ale může vzniknout pouze za předpokladu několika tuzemských a zahraničních koprodukcí. Mezi partnery projektu patří tuzemské organizace jako Moving Station, DW7, Cirqueon a zahraniční jako Stanica Žilina-Zariečie nebo jmenovitě Marc Oliviér, dramaturg Mercat de les Flors, barcelonského národního centra pro tanec a nový cirkus,“ dodávají zástupci souboru.
V dubnu čeká členy Spitfire Company prozatím největší spolupráce. Miřenka Čechová společně s Petrem Boháčem a Martinem Špetlíkem budou spolupracovat na operním představení s washingtonskou skupinou Opera Lafayette Orchestra and Chorus zaměřující se na francouzskou barokní hudbu. V Americe se odehrají dvě uvedení, první v The Lisner Auditoriu součástí The Georgh Washington University a druhé v The Rose Theatre spadající pod The Lincoln Center for the Performing Arts v New Yorku.
„Mezinárodní spolupráce umožňuje nejen rozvoj skupiny, ale především novou zkušenost a konfrontaci s odlišným pohledem na umění a na společenské otázky.“, doplňuje Petr Boháč a dodává: „Přesně to se nám stalo při letošním hraní v korejském Busanu a v čínském Pekingu. Především Havlová Audience rezonovala v obou městech zcela odlišně než v zemích evropských. Korejské publikum nejvíce reagovalo na fakt, že na jevišti zcela veřejně pijí alkohol ženy, na což není absolutně zvyklé. Čínské publikum naopak nejvíce zajímal vztah textů Václava Havla k otázkám o svobodě projevu a k otázkám o absurditě života. Oba fenomény intuitivně v samotné hře zdařile rozpoznávalo.“
V druhé polovině roku čeká Spitfire Company ještě spolupráce s drážďanským divadlem Hellerau a Orchestrem Berg. Premiéra společného projektu Constellations I. Desire je naplánována na konec listopadu 2016.

Zdroj: Spitfire Company

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: