Diskuze k tématu:
Rozhovor s Alenou Peškovou ke končícímu angažmá v Liberci: „Spadl mi obrovský kámen ze srdce.“


Re: výborné PR Aleny Peškové

vložil Jakub Virt

IP: 89.24.219.154
Reaguje na: výborné PR Aleny Peškové
Tento rozhovor je ukázka výborného PR Aleny Peškové, které si s ničím nezadá s PR Andreje Babiše. Článek zcela pomíjí fakt, že baletní soubor LDFXŠ se pod vedením Aleny Peškové prakticky rozpadl. V aktální sezóně divadlo přijde nejméně o 8 tanečníků, což je víc než polovina souboru (15 členů). Nejméně polovina z těch, co odešli nebo se chystají, má jako jeden z důvodů odchodu způsob vedení a osobnost A.P.
Pojďme si podrobněji rozebrat rozhovor. Status na Facebooku, o němž se A.P, níže vyjádří, že "netušila, co vyvolá" (vážně?) mimo jiné byl příčinou nabidky rozhovoru. Po první otázce se dozvídáme, že A.P. odchází v dobrém a na nikoho nechce plivat, načež následuje jeden plivanec za druhým. K některým lidem se jmenovitě vrací opakovaně i v dalších odpovědích.
Dále se nám představuje jako vedoucí, který by za tanečníky snad i dýchal. Realita je taková, že na soubor neměla prakticky čas (dojížděla z Plzně), všechny zkoušky se díky tomu odehrávaly pod časovým tlakem, na mezilidské vztahy
(pokračování)
nebyl čas a zřejmě ani zájem, stejně jako na spolupráci s operou. (nebyla se podívat na žádné zkoušce ani představení, kde účinkovali její svěřenci, pokud je mi známo). Zdá se mi tedy, že to byla spíše ona, kdo házel kolegovi klacky pod nohy.
Alena Pešková včas odhadla, že pokud chce se ctí odejít, musí ten tah učinit ona a nedat "protivníkům" čas se vyjádřit. Jak by napsal Babišův PR guru Mára: Já nič, to oni, hlavně Kalousek. Míří Alena Pešková do hnutí ANO? Bude ministryní kultury?

BRAVO

vložil Vojtěch Dohnal

IP: 90.176.129.169
Reaguje na:
V této sezóně v Liberci pro mne baletní soubor je číslo 1. Co představení, to pecka. Bravo

takových lidí je hodně zapotřebí

vložil Rudolf Kryl

IP: 195.113.20.89
Reaguje na:
Sleduji tvorbu Aleny Peškové již déle než pět let. Je obdivuhodné jak rozmanitá a nápaditá její choreografická práce je - a při tom se vlastně všechna představení velmi povedla.
Při tom jsem vždy obdivoval nejen její choreografie, ale také práci s libereckým souborem. Jak mnoho dokázala mi poprvé došlo na premiéře Gazdiny roby. A dál se to jen potvrzovalo. Malý liberecký soubor vlastně bez známých sólistů předvádí výborné výkony, na které se vyplácí z Prahy jezdit. Bouře je toho jasným důkazem.
Myslím, že práci lidí jako Alena Pešková na "oblastech" nelze dost ocenit (nemluvím zdaleka jen o penězích).
Za mě obrovský dík - i když jinak s Libercem nemám nic společného.
+14 -1 ! Odpovědět