Pražská HAMU bude hostit Celostátní konferenci tanečních oborů ZUŠ
Poslední zářijový pátek 25. září 2020 se do Prahy sjedou taneční pedagogové ZUŠ ze všech regionů ČR.
Poslední zářijový pátek 25. září 2020 se do Prahy sjedou taneční pedagogové ZUŠ ze všech regionů ČR.
Tři dny plné nadšení, mládí, zvědavosti i cílevědomosti, takový je festival posluchačů choreografie a nonverbálního divadla pražské HAMU.
Katedra tance pořádá v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) v programu celoživotního vzdělávání dvouletý kurz (4 semestry) akreditovaný...
Taneční obec v ČR totiž vůbec není tak nejednotná, jak se traduje. Není pravdou, že se nedokáže shodnout na prioritách oboru. Účastníci konference a následné debaty Tanec v kulturní politice ČR...
Již za tři dny proběhne na HAMU Konference a debata Tanec v kulturní politice, která si klade za cíl pojmenovat klíčovou problematiku oboru a stanovit program pro strategii posilování jeho pozice v kulturní politice ČR.
V pondělí 3. června 2019 se v galerii Hudební a taneční fakulty AMU uskuteční konference a debata s názvem Tanec v kulturní politice ČR.
I letošní konec listopadu proběhl ve znamení Festivalu Nové generace. Oproti předchozím ročníkům, kdy hostoval v divácky oblíbených prostorách Studia Alta, letos zavítal i na domácí půdu katedry tance pražské HAMU.
I když jsem viděla jen část tréninku Yannicka Boquina, bylo jasné, že tento pedagog a bývalý tanečník má francouzskou školu pevně ukotvenou ve svém těle.
V třetím lednovém týdnu roku 2017 křtí svou právě dokončenou knihu vzpomínek a didaktický rozbor svého původního choreografického díla Macbeth Daniel Wiesner. Zároveň 17. ledna oslavil i své významné životní jubileum (nar. 1947).
Pod hlavičkou Kyliánova tanečního centra a knihovny pořádá Elvíra Němečková již druhým rokem setkání s osobnostmi, které psaly historii tance a pohybového umění.
V rámci unikátních setkání s názvem Stopy v písku, které se snaží zachytit pomíjivost taneční scény, přišel 17. prosince 2014 do prostor knihovny HAMU i známý český režisér Petr Weigl, který se zasloužil o zvěčnění mnohých českých tanečních umělců a děl.
Druhý ročník besed Stopy v písku, které organizuje Elvíra Němečková, v roce 2015 započal přednáškou věnovanou Richardu Weberovi. Mimovi, režisérovi, libretistovi a pedagogovi, v Čechách známému především díky slavné éře Pantomimy Na zábradlí, jejímž byl spoluzakladatelem.
Lenka Trubačová
Dobrý den,k tomuto představení je třeba uvést, že v programu byly choreografie zpřeházené - tedy v jiném pořadí než…
Variations of Dreams – Zdařilý premiérový večer