Tereza Blažková

Tereza Blažková

Tereza Blažková se narodila v roce 1983 v Praze, kde také po absolvování gymnázia vystudovala sociální a kulturní antropologii (Ph.D.) a archeologii na Karlově univerzitě. V současné době pracuje jako archeoložka. Je autorkou a spoluautorkou řady článků, kolektivních monografií a jedné vlastní monografie, jedná se o práce především s kulturně antropologickou tématikou.

Již od dětství se zajímá o umění. Vřelý vztah k tanci začal již v prvních letech základní školy. Zajímá se o historii tance a staré i lidové taneční techniky, ale i o nové projekty a netradiční choreografie. Sama působí více než deset let v pražském souboru bulharských lidových tanců Balgari Praga s poměrně bohatými zkušenostmi s vystoupeními např. na festivalu ve Strážnici nebo v zahraničí. V poslední době začala působit také v souboru historických tanců Chorea Historica, který založila choreografka a pedagožka Eva Kröschlová, se zaměřením na tance období renesance. 


Texty autora

Kiosek – Interaktivní příběh nejen pro děti

Představivost malých i velkých diváků podněcuje interaktivní pohybová inscenace Kiosek, jehož pražská premiéra se konala v kulturním centru Vzlet v koprodukci sdružení Ostružina a brněnského Divadla Polárka pro děti a mládež. 

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE