Festival Cirkopolis

Cirkopolis II: Šrámy – Tělo jako archiv vzpomínek

Propojení tance a českého znakového jazyka na poli profesionálního umění přinesla v Čechách na jeviště poprvé Ostružina v představení Karneval zvířat, poté i v Kozích kravinách.

V neděli startuje v Praze festival Cirkopolis

V neděli 11. února začíná v Praze 11. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis. V průběhu jednoho týdne bude lákat na performativní instalaci, surreálnou žonglérskou show, manipulaci s těžkými železnými koulemi i výpravu do pestrého podhoubí české novocirkusové scény.

Festival Cirkopolis odkrývá zahraniční program

Na jedenáctý ročník mezinárodního novocirkusového festivalu Cirkopolis se sjedou umělci z různých koutů Evropy. Festival přivítá umělce i diváky od 11. do 17. února v Paláci Akropolis, Ponci – divadle pro tanec, v prostorách současného Divadla Archa, Kasárnách Karlín a CIRQUEON LABu.

Cirkopolis aneb Jeden festival, dva světy

Již tradiční mezinárodní festival Cirkopolis opět představil nejlepší české a mezinárodní tvůrce v oblasti současného cirkusu. Jak rozdílní mohou být, ukázala dvě představení, která se odehrála v druhý festivalový den letošního ročníku.

Cirkopolis – Tuzemský výběr

Festival nového cirkusu s dramaturgií otevřenou k přesahům do současného tance, fyzického a vizuálního divadla, hudby a výtvarného umění v rámci desátého ročníku významně posílil české zastoupení.

Cirkopolis – Utrhnout se ze řetězu

Festival Cirkopolis se každoročně zaměřuje na současné inovativní a komornější představení v oblasti nového cirkusu. Často se jedná o provokativnější projekty, které propojují cirkus se současným tancem, fyzickým divadlem, hudbou či vizuálním uměním.

Cirkopolis nabídne české novocirkusové umělce i klaunskou premiéru

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis vybírá tradičně vedle neotřelých umělců z různých koutů světa i tuzemské. Letos česká scéna nabídne třeba sólový projekt závěsné akrobatky a performerky Lenky Švolíkové, a to v představení Sandwritten. 

10. ročník festivalu Cirkopolis

Na letošní festival Cirkopolis zavítají umělci převážně z jižní části Evropy a představí různé podoby současného cirkusu. Letos mezi ně patří francouzská dvojice Collectif Petit Travers a jejich žonglérsko-bubenická show...

Cirkopolis: Not Standing – Through the Grapevine, Work – Těsně tělo na tělo

Komorní festival Cirkopolis se konal v Praze již podeváté. Letošní ročník nabídl tři tuzemské tituly a pět zahraničních, mnohé se velmi důvěrně dotýkaly otázek těla 
a tělesnosti. K cirkusu samozřejmě tělo neodmyslitelně patří a právě Belgičan Alexander Vantournhout v duetu Not Standing – Through the Grapevine a francouzský projekt režiséra Claudia Stellata Work jej rozebrali na mikročástice a vystavili nevšedním výzvám.  

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE