Jana Ryšlavá

Bod obratu – Nebojme se strachu!

Čeho se nejvíc bojíte? Jakou barvu mají vaše obavy? Jakou chuť a vůni? Kde v těle cítíte úzkost? Téma strachu, s ohledem na jeho šíři a komplexnost, prozkoumává performativní přednáška Bod obratu, kterou v české premiéře uvedl MOVE Ostrava na scéně ostravského Studia G.

Cirk-UFF oslavil desítku!

Mezinárodní festival nového cirkusu a pouličních forem divadla Cirk-UFF se konal v Trutnově od 23. do 27. září se čtvrtletním zpožděním. 

Carpet Diem – Maximální využití příležitosti

Ve čtvrtek 22. června 2017 se v ostravském Cooltouru odehrála premiéra taneční inscenace Carpet Diem. Po Snílcích a tanečním filmu Ostravica-Textilia: Luxury Memories se jedná již o třetí dílo produkované domácím, minulý rok založeným souborem MOVE Dance Company, který tímto výsostně profesionálním počinem pozvedl svou úroveň zase o něco výše.

Dance Life Expo 2016 – Hmatatelné taneční nadšení

Již popáté se na brněnském výstavišti pořádá veletrh Dance Life Expo, který propojuje různé taneční žánry, od street dance až po balet, a trvá tři dny, od pátku 4. do neděle 6. listopadu 2016.

Konference Moving Self in Psychotherapy

Akademie múzických umění hostila ve dnech 9. a 10. října 2015 mezinárodní a mezioborovou konferenci Moving Self in Psychotherapy. Organizátory této akce byly Kyliánovo taneční centrum a knihovna v Praze a TANTER (Asociace tanečně-pohybové terapie ČR) ve spolupráci s Českou společností pro Gestalt terapii a Českou psychoterapeutickou společností České lékařské společnosti J. E. Purkyně.

Pozitivní energie mladých tanečníků

„Každý konec je nový začátek…“ – tak znělo motto závěrečného vystoupení studentů tanečního gymnázia, které se konalo 5. března 2015 v Janáčkově sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE