Diskuze k tématu:
Delikátní záležitost

Vyplněním e-mailu se přihlásíte k odběru automatických notifikací, které vás upozorní na nový příspěvek v této diskuzi.

Od nejnovějších / Podle hodnocení

Re: Delikátní prázdnota

vložil Jana Novotna

IP: 89.24.13.161
Reaguje na: Re: Delikátní prázdnota
Díky za upozornění na dokument. Vize cesty Baletu ND je vskutku dokonale amorfní.
Jako milovník, ne odborník nemám moc šancí v taneční sféře věci měnit. Přála bych si, aby zde byla taneční komunita pestrá, otevřená světu, a zároveň česká. Pavel Šmok, Jiří Kylián - to jsou pro mne jako laika živoucí příklady, že nejsem jen naivní a neznalá problematiky tanečního oboru. Národní hrdost není nacionalismus a kde jinde než ve Zlaté kapličce bychom měli tuhle sounáležitost pocítit. Není to stavění zdí, je to propojení. To, že to nevyžaduje člověka české národnosti ve vedení, potvrzuje Semjon Byčkov v čele České filharmonie. Přečtěte si rozhovory s ním, jeho láska nejen k české hudbě, ale i k samotným hudebníkům je nepřehlédnutelná. Stejně jako bezvýhradná vazba našeho národního baletu na Stuttgart. Kdo může toto změnit? Pokud to po tolika sezonách nevidí vedení divadla, je zde vůle to měnit? Máte šanci vy jako odborná komunita? Já sen mám. Uměleckým šéfem baletu ND jsou Dekkadancers :) Klasicky vzdělaní, respektující dědictví, a zároveň otevření a odvážní. Propojení na svět a s českým srdcem. Progresivní, zároveň schopni ocenit klasiku. A věřím, že ve formě, která by nevyvolávala otázky, proč se vracíme k 20 let starým stuttgartským produkcím. Zkušený dramaturg by pomohl usadit rozlet mládí a měli bychom nejprogresivnější národní balet v širém okolí. Studenti z konzervatoře by byli zapojeni skutečně a nestali bychom se jen přestupní stanicí pro baletní absolventy zahraničních škol. To je můj sen.

Re: Delikátní prázdnota

vložil Roman Vašek

IP: 195.113.79.18
Reaguje na: Delikátní prázdnota
Může vzniknout něco výjimečného, světového a přitom českého, když je záměr nicneříkající? https://media.narodni-divadlo.cz/11302/1610964452-aktualizovane-koncepce-umeleckych-reditel-nd.pdf
Díky za upozornění na dokument. Vize cesty Baletu ND je vskutku dokonale amorfní.

Delikátní prázdnota

vložil Jana Novotná

IP: 89.24.13.161
Reaguje na:
Může vzniknout něco výjimečného, světového a přitom českého, když je záměr nicneříkající? https://media.narodni-divadlo.cz/11302/1610964452-aktualizovane-koncepce-umeleckych-reditel-nd.pdf

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE