Klára Huvarová

Klára Huvarová

Klára Huvarová studuje mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně, kam se přestěhovala z rodné Ostravy. V současnosti se na magisterském programu zaměřuje na mediální průmysly a produkci. Dříve se ale specializovala na politickou komunikaci a bakalářský titul získala z politologie v kombinaci se žurnalistikou.
Při studiu sbírá zkušenosti v pražské komunikační agentuře Communication Lab, píše do fakultního časopisu Atrium a ráda vyjíždí do zahraničí. Díky tomu absolvovala například studijní pobyt na Univerzitě v Utrechtu, letní školu v Berlíně nebo pracovní stáž u Evropské federace novinářů v Bruselu. 
Klára se do svých šestnácti let se věnovala soutěžnímu párovému tanci, později se ale našla v závěsné akrobacii na šálách, současném tanci a taneční improvizaci. V minulosti byla členkou Dance studia Ostrava, integrované skupiny Bílá Holubice spolupracující s handicapovanými tanečníky a MOVE Dance Company pod vedením Jany Ryšlavé. V Ostravě se mimo jiné angažovala v bývalém Kulturním centru Cooltour, publikovala rozhovory s herci a herečkami Letních shakespearovských slavností a pomáhala s propagací platformy MOVE Ostrava. 

Do Tanečních aktualit poprvé napsala v roce 2017 po absolvování semináře kritického psaní s Petrou Dotlačilovou.
 


Texty autora

Na cestě k tanečnímu nomádství

Třpyt šatů, nagelované vlasy a nahněděná kůže. Co si vybavíte, když se řekne taneční sport? Kolik z těchto asociací vlastně vnímáte pozitivně? A jak často se vydáváte poznávat taneční krajiny, které neznáte?

MOVE Fest 2023 zase o kus povyrostl

První říjnový týden se v Ostravě nesl v duchu tance, divadla a akrobacie. Svůj desátý ročník tam totiž oslavil MOVE Fest – festival současného tance, pohybu a nového cirkusu, který o své návštěvníky a návštěvnice doslova pečoval. 

Puzzle – Společně vzhůru

MOVE Ostrava zahájil letošní sezónu čerstvě zprodukovanou premiérou inscenace Puzzle, která poslední měsíc vznikala pod vedením Anny Jirmanové. 

SZ2 – Duet přátelství

Taneční platforma MOVE Ostrava dala letos vzniknout modernímu, originálnímu, upřímnému, zábavnému, velmi osobnímu a lehce extravagantnímu ...

I'll Bite Back – Boj s úsměvem na rtech

Finský taneční soubor Kinetic Orchestra, sídlící v Helsinkách, poctil Kulturní centrum Cooltour v Ostravě svou návštěvou už podruhé, tentokrát při příležitosti uvedení premiéry I'll Bite Back.

WOW – Vesmírné přehlcení

Vydařený pátý ročník ostravského festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu MOVE Fest 2018 letos proběhl od 23. do 27. května tradičně v Kulturním centru Cooltour.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE