Marika Mikanová

Šach mat, Carmen – Choreografie šité na míru

Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci uvedl taneční premiéru s dvěma tituly Šach mat a Carmen v režii a choreografii Mariky Mikanové, šéfky zdejšího souboru.

Šach mat a Carmen, nová premiéra libereckého baletu

Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy na tento pátek 11. listopadu a neděli 13. listopadu chystá premiéru inscenace složené ze dvou baletních příběhů v režii a choreografii šéfky souboru Mariky Mikanové.

Mauglí – Když hudba a tanec probouzí džungli

Jela jsem na premiéru baletu Mauglí s pocitem, že uvidím i uslyším něco, co už tady bylo. Ale hned od prvních okamžiků odehrávajících se v džungli na scéně Aleše Valáška, plné přírodních elementů a rostlin, barev a stínů, mne strhla úvodní hudební kompozice společně s tancem lovců-vlků.

DFXŠ zve na premiéru baletu Mauglí

Od dnešního večera se mohou diváci Divadla F. X. Šaldy v Liberci vydat do indické džungle a prožít dobrodružství známého příběhu v moderním zpracování choreografky Mariky Mikanové. 

Frida Kahlo na scéně Severočeského divadla

Další premiérou baletního souboru Severočeského divadla v Ústí nad Labem sezony 2019/2020 je nové autorské představení Frida zkušené choreografky Mariky Hanouskové Mikanové...

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE