Diskuze k tématu:
Pavel Ďumbala: „Neučím balet, ale připravuji na balet.“

Vyplněním e-mailu se přihlásíte k odběru automatických notifikací, které vás upozorní na nový příspěvek v této diskuzi.

Od nejnovějších / Podle hodnocení

Komentář

vložil Václav Janeček

IP: 94.112.101.34
Reaguje na:
Vážení přátelé, milý Pavle, přestože není mým zvykem komunikovat se svými kolegy přes média, tudíž ani přes Taneční aktuality nedá mi, abych přece jen spíše podnětně nereagoval na některé tvoje názory prezentované v jinak zajímavém rozhovoru.
Znovu totiž čtu, jako ""to na HAMU máme"", ačkoliv ti, kteří se tak vyjadřují, dění na katedře nesledují a průzkumy u posluchačů a absolventů zjevně neprovádějí. Naopak se tyto názory mezi těmi, kdo popisují dění na katedře tance bez jakéhokoliv kontaktu s touto školou a těmi, kteří v poslední době úspěšně prošli studiem velmi neshodují.
Jsem přesvědčen, že jde zase jen o protivná stereotypní klišé a ""předsudky"", které jsou převážně vžité u našich profesních kolegů, kterým se takové vyjadřování nějakým ""kouzelným"" způsobem hodí a líbí.
Katedra tance důsledně paušálně nehodností činnost ostatních třeba vzdělávacích subjektů, ale naopak se snaží upozorňovat na pestrost vyučovacích přístupů, ať již podle nastavených poslání nebo vyučujících osobností. Myslím, že se důsledně vyhýbáme vyjadřování se o soukromých školičkách, že jsou třeba jen ""podniky"", které ""tahají z rodičů peníze"" na tanečky jejich dětí, že ""tam"" učí jen nekvalifikovaní nebo neúspěšní bývalí tanečníci apod..
Závěrem mi dovol, abych ti alespoň touto cestou vyjádřil uznání, nad tvým kvalitním spolupůsobením v baletní škole tvojí manželky. Právě vaši práci z povzdáli a tiše sleduji (jak obvykle mívám ve zvyku) a vážím si výsledků i ohlasů, které přispívají ke kvalitnímu tanečnímu vzdělání v mimoškolních dětských aktivitách.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE