Cirk La Putyka, Spitfire Company či VerTeDance vystoupí na piazzettě Národního divadla

Cirk La Putyka, Spitfire Company či VerTeDance vystoupí na piazzettě Národního divadla

Cirk La Putyka, Spitfire Company či VerTeDance vystoupí na piazzettě Národního divadla

Multižánrový festival Praha Žije Hudbou představí od čtvrtka 7. do soboty 9. června 2018 celkem 200 umělců na pěti hudebních scénách a více než 40 buskerpointech. Výrazně se letos rozšíří i divadelní program, který bude mít svou samostatnou scénu na náměstí Václava Havla. Na piazzettě vystoupí soubory  Cirk La Putyka, Spitfire Company, VerTeDance & Beata Hlavenková, Studio DAMÚZA, Hand to Violin, Divadlo Continuo či performer Jakub Urban. Nebudou chybět ani představení pro děti a rodiče. Program festivalu zde.

Festival Praha Žije Hudbou odstartuje ve čtvrtek 7. června 2018 v 19:00 na piazzettě Národního divadla performancí dua Hand to Violin. Na ně hned naváže vystoupení novocirkusového souboru Cirk La Putyka speciálně připravené pro festival Praha Žije Hudbou 2018. Nabídne příchozím podívanou plnou na pomezí cirkusu a divadla, vzdušnou i pozemní akrobacii, žonglování, tanec a vysoké skoky za živého doprovodu tří hudebníků. Pro Cirk la Putyka to bude také jediné letošní vystoupení v pražských ulicích. „Ulice je plná života. Jedno místo – místo pro umění. Ulice je pro nás výzva. Je to místo, kde se potkáme s diváky. Na půl hodiny, pokud budou mít zájem a my dost nápadů, abychom je na té ulici chvíli zdrželi,” Rostislav Novák ml., principál Cirku La Putyka.
Na programu letošního festivalu Praha Žije Hudbou se objeví jména současné divadelní tvorby. Soubor Spitfire Company se bude prezentovat svou cenami ověnčenou inscenací Antiwords, ovlivněným dílem Václava Havla - především jeho hrou Audience a režijním zpracováním Jiřího Menzela. Spolu s dvěma hlavními aktérkami inscenace zde budou k vidění masky - hlavy v nadživotní velikosti od sochařky Pauliny Skavové - a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost.
Kurz základních technik štěstí a iluzi toku času nabídne projekt skupiny VerTeDance Flow, na kterém se podílela hudebnice Beata Hlavenková a režisér Jiří Havelka. VerTeDance slaví úspěch v zahraničí i u nás doma. Jsou jedinou českou skupinou, které se podařilo již třikrát získat tuzemské ocenění za taneční inscenaci roku. Dále se představí Studio DAMÚZA se svým hudebním představením Spal jsem s Marilyn, které nabídne osobitý pohled na život slavné filmové hvězdy za doprovodu jejích největších hitů. Jakub Urban se předvede v autorském představení na pomezí performance a ohňové show Chameleon, které humorně i s jistou dávkou adrenalinu tematizuje jedinečnosti každého člověka.
Ulice je skvělá platforma, kde lze představit zajímavé umělce a jejich performance a dostat je přímo k divákovi. Rádi bychom ukázali, že představa buskera nemusí končit u nastříbřeného podivína na podstavci‘ nebo ,hudebníka s rozladěnou kytarou‘, že se zde naopak může prezentovat i kvalitní umění. Netvoříme klasický festival, ale happening za svobodný umělecký projev, který nám může zpestřit naše každodenní cesty ulicemi Prahy,“ dodává divadelní dramaturg festivalu Pavel Vaněk.

Zdroj: Nerudný fest.cz, o.s.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: