Diskuze k tématu:
Za každou cenu

Vyplněním e-mailu se přihlásíte k odběru automatických notifikací, které vás upozorní na nový příspěvek v této diskuzi.

Od nejnovějších / Podle hodnocení

Re: Komentář

vložil Lucie Dercsényiová

IP: 94.112.101.34
Reaguje na: Komentář
Milá Lucie, jasně formuluješ argumenty, proč v porotě Cen Divadelních novin už asi pět let nejsem. Na druhou stranu, je to na mně, na tobě, na nás tanečních kriticích - abychom se příště aktivně rozhodování zúčastnili. Zkusme to.
Milý Romane, možná, že v porotě Cen Divadelních novin nejsi ze stejných důvodů jako já. Nevím koho za taneční obor organizátoři do ankety zvou, ale pamatuji si, že jsme se za taneční umění několikrát sešli při hlasování jen my dva. To je pak trochu sisyfoská práce. Řada tanečních recenzentů se rozrostla o nové autory a nevím, zda je organizáři oslovují - hlasování by nemělo stát jen na dvou, z mého pohledu plnohodnotných hlasech, za tanec. A potom v českých divadelních kruzích je taneční kritika vnímána okrajově a ne vždy s respektem. Proto odbornící jiných uměleckých žánrů pak hlasují i za náš obor a v tom bude také kámen úrazu. Ano, máš pravdu, musíme o sobě dát více vědět a aktivně účastnit. Tak příště... Hlavně, aby nás bylo více.

Komentář

vložil Roman Vašek

IP: 94.112.101.34
Reaguje na:
Milá Lucie, jasně formuluješ argumenty, proč v porotě Cen Divadelních novin už asi pět let nejsem. Na druhou stranu, je to na mně, na tobě, na nás tanečních kriticích - abychom se příště aktivně rozhodování zúčastnili. Zkusme to.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE