Jiří Kylián

Choreograf Jiří Kylián se stal patronem Pražského komorního baletu

Jiří Kylián, jeden z nejvýznamnějších choreografů své generace, je od letošního roku patronem Pražského komorního baletu. Rodák z Prahy strávil většinu svého života (od roku 1975) v Nizozemsku, celých čtyřiadvacet let (1975‑1999) byl uměleckým ředitelem Nederlands Dans Theater.

Jiří Kylián slaví 75. narozeniny

Jiří Kylián, významný světový choreograf, oslaví 21. března 75. narozeniny. Patří k nejslavnějším Čechům a je nositelem jednoho z nejvyšších ocenění na poli umění. 

Osobnosti světového baletu proti válce na Ukrajině

Svou podporu Ukrajině ve válečném konfliktu s Ruskou federací vyjadřují osobnosti po celém světě, ten taneční nevyjímaje. Otevřené dopisy přidali v posledních dnech i Michail Baryšnikov nebo Jiří Kylián.

Traces Left Within ̶ Fascinující triptych z NDT I

Online streamování tanečních představení se za poslední dva roky stalo běžnou součástí konzumace umění a soubor Nederlands Dans Theater se i v této sezóně rozhodl ve svých aktivitách na sítích pokračovat. 

Traces left within – NDT opět online

Nizozemský soubor Nederlands Dans Theater připravuje nový taneční triptych, který bude kromě živé prezentace v divadle rovněž streamován online na webu divadla, a to ve dnech 3. – 5. února 2022.

Archiv NDT ke zhlédnutí díky Cinedans

Slavný soubor NDT (Nederlands Dans Theater) se spojil s webovou platformou festivalu Cinedans, kde až do 19. prosince nabízí zdarma ke zhlédnutí taneční filmy ze svého bohatého archivu včetně Silent Cries Jiřího Kyliána.

Mezinárodní den tance 2021 zakončilo Gala baletních souborů

Již druhým rokem se Mezinárodní den tance uskutečnil v netradiční on-line podobě v režii Art 4 People. Vrcholem celodenního tanečního programu plného nejrůznějších vystoupení, workshopů či tréninků se stalo Gala ...

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE