Pavel Šmok

Pavel Šmok – Choreograf s duší básníka

Letos 22. října by se choreograf Pavel Šmok dožil 96 let. Osudům tohoto umělce, který ovlivnil rozvoj českého tance a baletu 2. poloviny 20. století, bylo věnováno několik televizních dokumentů, tištěná publikace o něm však vyšla až do letošního roku jediná, a to v roce 1997 biografie Pavel Šmok na přeskáčku od Vladimíra Vašuta, blízkého Šmokova spolupracovníka.

Libuše Ovsová: „V Brně se mi otevřel svět"

Sešly jsme se u ní doma, pár dní před jejími kulatinami. Právě se vrátila odpočatá z dovolené a její energie a elán, s nimiž mluvila o své práci, byly až nakažlivé. Měla z rozhovoru mírné obavy a s trochou nadsázky dodala s úsměvem: „Znáš můj cynický, přímý přístup. A zhoršuje se s věkem.“.

Holoubek, Musica Slovaca – Českost zachycená v hudbě a tanci

Pražskému komornímu baletu se daří aktuálně udržet diváckou pozornost prostřednictvím internetových médií. Na Mall.tv představuje nejen nová díla, ale mimo jiné oživuje choreografie svého zakladatele Pavla Šmoka (1927–2016).

Pražský komorní balet poprvé v Rudolfinu

V závěru srpna vystoupí Pražský komorní balet na dvou koncertech 7. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Praha, Klasika.. v programu nazvaném...

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE